Ostatni mecz sezonu zadedykują Klubowi Kibiców Niepełnosprawnych

Kolejny sezon Fortuna 1 Ligi dobiega końca. Niektóre zespoły walczą o awans do PKO BP Ekstraklasy, inne natomiast desperacko będą broniły się przed spadkiem z pierwszej ligi.
W sobotę (27 maja) na stadionie przy ulicy Wita Stwosza swój ostatni mecz w sezonie zagra Chrobry Głogów. Na swoim boisku o godzinie 20:00 podejmie Górnika Łęczna.
Będzie to mecz wyjątkowy, gdyż zostanie rozegrany z myślą o członkach Klubu Kibiców Niepełnosprawnych.

„Mecz z Górnikiem jest ze specjalną dedykacją dla Klubu Kibiców Niepełnosprawnych Chrobrego i całego środowiska osób niepełnosprawnych w naszym mieście. KKN w tym roku obchodzi swoje 10-lecnie, w czerwcu z tej okazji planuje uroczystą galę, a sobotni mecz jest świetną okazją, aby ten jubileusz uczcić najpierw na stadionie, a dopiero później w teatrze, bo w tym miejscu odbędzie się wspomniana, czerwcowa uroczystość”

– czytamy na stronie internetowej klubu z Głogowa.
KKN Chrobrego funkcjonuje w zorganizowanej grupie od 2013 roku. To wtedy odbył się pierwszy wyjazd niepełnosprawnych kibiców na mecz Chrobrego do Kalisza. I tak w jakiś sposób złamano bariery, ale członkowie KKN pewnie nawet nie myśleli, że przed nimi tak okazała historia wypełniona systematyczną obecnością na stadionie przy Wita Stwosza, wyjazdami na mecze Pomarańczowo-Czarnych poza Głogowem, nawet na mecze reprezentacji Polski, wspólne spotkania i tak piękne, bo charytatywne inicjatywy, jak „mikołajkowe” paczki dla najbardziej potrzebujących rodzin.


 

Źródło: Chrobry Głogów