New Delhi: Prywatny szpital wprowadza na rynek inteligentne okulary dla pacjentów z wadami wzroku

Prywatny szpital w New Delhi (Indie) opracował inteligentne okulary oparte na sztucznej inteligencji (AI) i technologii maszynowego uczenia, dając osobom niedowidzącym nadzieję na bardziej niezależne życie.
Okulary wizyjne są lekkie i wyposażone w kamerę, czujnik oraz technologię AI/ML, dzięki czemu pomagają użytkownikom jeszcze skuteczniej.
Okulary wyświetlają obrazy, pomagają w chodzeniu i mają funkcje rozpoznawania twarzy, wraz z inteligentną słuchawką, która czyta i rozumie oraz przekazuje informacje użytkownikowi.
Dodatkowe funkcje obejmują pomoc głosową i nawigację GPS, co czyni je niezbędnym narzędziem dla pacjentów niedowidzących do nawigacji i omijania przeszkód.
Urządzenie do noszenia, wprowadzone na rynek w środę przez Dr. Shroff’s Charity Eye Hospital we współpracy z Vision Aid India i start-upem SHG Technologies z Bengaluru, tworzy bardziej interaktywny, interesujący i niezależny świat dla osób z wadami wzroku.

„Technologia ma potencjał zrewolucjonizowania życia osób z wadami wzroku i dla nas to wielka radość, że jesteśmy na czele tego postępu w zwalczaniu ślepoty w naszym kraju”

— powiedział Umang Mathur, dyrektor wykonawczy i dyrektor generalny Dr. Shroff’s Charity Eye Hospital.

„Inteligentne okulary to znaczący krok w kierunku poprawy jakości życia osób niedowidzących i niewidomych. Jesteśmy głęboko przekonani, że opieka zdrowotna jest podstawowym prawem człowieka i powinna być dostępna dla wszystkich, niezależnie od statusu ekonomicznego czy kondycji fizycznej”

– dodał Mathur.
Inteligentne okulary to odpowiedź na wciąż rosnącą w Indiach liczbę osób niewidomych i niedowidzących.
Według szacunków Światowej Organizacji Zdrowia w Indiach żyje obecnie około 15 milionów osób niewidomych i kolejne 135 milionów osób z jakąś formą upośledzenia wzroku.


 

Źródło: Punjabnewsexpress.com