Do 31 maja trwa nabór na laboratoria tańca dla artystek i artystów z niepełnosprawnościami

Narodowy Instytut Muzyki i Tańca prowadzi nabór na laboratoria tańca dla artystek i artystów z niepełnosprawnościami i bez niepełnosprawności działających w obszarze tańca oraz pedagogów i pedagożek, instruktorów i instruktorek, choreografów i choreografek. Laboratoria Taniec i niepełnosprawność odbędą się w dniach 23 czerwca – 1 lipca 2023 w Lądku Zdroju. Nabór zainteresowanych udziałem w laboratoriach potrwa do 31 maja.
Laboratoria są organizowane w ramach piątej jubileuszowej edycji projektu Taniec i niepełnosprawność, której tematem jest Powrót do zmysłów. Tworzenie tańca emocjami. Pokaz finałowy warsztatów odbędzie się podczas 25. Międzynarodowego Festiwalu Tańca im. Olgi Sawickiej.
Tegoroczna edycja laboratoriów Taniec i niepełnosprawność: przekraczanie granic organizowanych przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca jest edycją wyjątkową. W tym roku oprócz poszerzania wiedzy i umiejętności tancerzy z niepełnosprawnością oraz bez, daje pedagogom, instruktorom oraz artystom możliwość zapoznania się ze specyfiką pracy z artystami z niepełnosprawnościami.
Zgłoszenia do wzięcia udziału w laboratoriach można wysyłać do 31 maja 2023 roku – link do formularza zgłoszeniowego.


 

Źródło: NIMiT