Miasto dostępne dla wszystkich – zaproszenie na seminarium FRL

Co to znaczy miasto dostępne? Czy możliwe jest zagwarantowanie równego dostępu do usług miejskich, infrastruktury, przestrzeni publicznych wszystkim mieszkańcom – niezależnie od wieku, mobilności i umiejętności? Czy dostępność to moda, konieczność czy codzienność? Do rozmowy na ten temat zapraszamy podczas kolejnego seminarium online, które Związek Miast Polskich organizuje 25 maja br. (czwartek) w godz. 10.00-13.00 w ramach Forum Rozwoju Lokalnego.
Tym razem to cykliczne spotkanie online będzie poświęcone kwestiom szeroko rozumianej dostępności. Szacuje się, że ograniczenia w zakresie dostępności dotykają – w różnym stopniu i w różnej formie – aż 40% mieszkańców polskich miast. Porozmawiamy o dostępnych usługach, o tym jak kształtować ofertę, by docierać z nią do wszystkich mieszkańców, jak wspierać w codzienności osoby ze szczególnymi potrzebami, jak mówić i jak rozmawiać, by skutecznie docierać do naszych odbiorców, a także jak uniwersalnie projektować i jak czynić nasze miasta bardziej dostępnymi. Wreszcie poznamy osoby, które podejmują inicjatywy, aby bardzo różnym grupom społecznym zapewnić możliwość uczestnictwa we wszystkich sferach życia społecznego i życia publicznego – bez względu na ograniczenia ich sprawności, wiek, pochodzenie, płeć, dokonywane wybory, status majątkowy, posiadany sprzęt i dostęp do oprogramowania.
Na seminarium na platformie Clickmeeting można zarejestrować się poprzez formularz internetowy https://zwiazekmiastpolskich.clickmeeting.com/seminarium-frl-34/register
jeszcze do jutra 24 maja br. Indywidualny link do udziału w seminarium otrzymacie Państwo mailowo na adres wskazany w formularzu w potwierdzeniu rejestracji. Seminarium będzie także transmitowane na Facebooku ZMP – https://fb.me/e/3rNd8PSVq. Materiał video z wydarzenia zostanie też udostępniony na stronie http://www.forum-rozwoju-lokalnego.pl
Przypominamy, że cykl seminariów jest realizowany w ramach Programu „Rozwój lokalny” wdrażanego przez Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej w III edycji Funduszy norweskich i Europejskiego Obszaru Gospodarczego. FRL to uruchomiona przez ZMP otwarta platforma samorządowo-rządowo-eksperckiej debaty oraz zintegrowany pakiet działań służących promocji podejścia oraz narzędzi zrównoważonego i endogennego rozwoju lokalnego.


 

Źródło: Joanna Proniewicz rzecznik prasowa ZMP