Z myślą o osobach niepełnosprawnych w Warszawie rozwiną najdłuższą flagę i pójdą po Rekord Polski

Już 11 listopada 2019 roku, w ramach obchodów Święta Niepodległości pod hasłem #REKORDNIEPODLEGŁEJ, odbędzie się oficjalna próba bicia Rekordu Polski na najdłuższą flagę narodową. Uroczyste rozwijanie flagi będzie miało miejsce na Rondzie Dmowskiego w samym sercu Warszawy, w trakcie trwania Marszu Niepodległości.
Organizatorem wydarzenia jest Fundacja Wypracuj Siebie, która powstała z myślą wsparcia młodych ludzi, osób niepełnosprawnych oraz osób zagrożonych wykluczeniem społecznym. Fundacja pragnie pobić oficjalny Rekord Polski w utworzeniu najdłuższej flagi narodowej, która docelowo ma mieć ponad 2 kilometry. Flaga ma być symbolem siły i wiary ludzi uważanych za słabszych, a także we wzajemnej miłości między ludźmi, wypływającej z wiary.
Główną ideą przyświecającą działaniom związanym z przygotowaniem najdłuższej flagi Polski jest chęć włączenia w tą akcję dzieci i młodzieży z placówek wychowawczych z terenu całej Polski, a także osób niepełnosprawnych. Przygotowana flaga przez najbliższy rok będzie prezentowana podczas różnych wydarzeń sportowych, a także świąt państwowych. Fundacja pragnie w ten sposób podkreślić przywiązanie do barw narodowych oraz jedność całego narodu.
Do akcji przyłączyły się różne organizacje oraz media, które pomagają szyć rekordową flagę, udzielają wsparcia finansowego nad projektem oraz robią duży rozgłos o całym wydarzeniu.


 

Źródło: Biuro Rekordów / inf. pras.