Nowe udogodnienia dla osób z niepełnosprawnościami w budynkach jednostek Urzędu Miasta Łodzi.

Osoby z niepełnosprawnościami łatwiej załatwią sprawy urzędowe. W trzech miejskich jednostkach stanęły tzw. Info-kioski, które w sposób przystępny dla osób ze specjalnymi potrzebami informują np. o rozmieszczeniu wind w budynku czy pokoi urzędników.
W centrach kontaktu z mieszkańcami przy ul. Zachodniej 47 oraz przy ul. Smugowej 26  oraz w Miejskim Centrum Medycznym „Widzew” przy al. Piłsudskiego 157 stanęły 3 info-kioski.
– Osoby z niepełnosprawnościami będą mieć więcej komfortu przy korzystaniu
z instytucji miejskich. Od środy 5 kwietnia w trzech placówkach uruchomiliśmy info-kioski. Dzięki nim można łatwiej uzyskać informacje dotyczące topografii budynku:
o możliwości skorzystania z windy, rozmieszczeniu pokoi. Jest to niezbędna wiedza dla osób z niepełnosprawnościami do sprawnego przemieszczania się po budynku. Ponadto z info-kiosku uzyskamy wiedzę, jaki zakres spraw załatwimy w tym miejscu. Urządzenia mają opcję komunikacji głosowej. Wgrany jest również tłumacz polskiego języka migowego. Co więcej, obrazy wyświetlane na ekranach są duże, przejrzyste i intuicyjne, by każdy korzystający mógł je rozumieć. Info-kioski nie są dedykowane tylko dla osób z niepełnosprawnościami. Korzystać z nich może każda osoba, która potrzebuje uzyskać kompleksową informację podaną w przejrzystej formie – mówi Katarzyna Tręda – Pisera, łódzki rzecznik osób niepełnosprawnych.
Lokalizacje postawienia info – kiosków nie są przypadkowe. W placówkach przy ul. Zachodniej 47, ul. Smugowej 26 i al. Piłsudskiego 157 osoby z niepełnosprawnościami najczęściej proszą o pomoc.
Urządzenia miasto dostało nieodpłatnie, w ramach testów. Jeśli przejdą pozytywnie okres próbny zostaną w placówkach na dłużej.


 

Źródło: Biuro Rzecznika Prasowego Prezydent Miasta Łodzi