Wieruszów: Dzielnicowy z pomocą dla osób niepełnosprawnych

Mundurowy z wieruszowskiej komendy asp. szt. Robert Olek zainicjował chęć pomocy osobom niepełnosprawnym podczas rozwożenia sprzętu rehabilitacyjnego. W miniony czwartek w ramach projektu „Usługi opiekuńcze dla osób wymagających wsparcia w gminie Wieruszów” wspólnie z pracownikami Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Wieruszowie dostarczyli sprzęt do najbardziej potrzebujących.
W czwartek, 9 lutego 2023 roku asp. Robert Olek wspólnie z st. post. Jakubem Świerczyńskim z Komendy Powiatowej Policji w Wieruszowie oraz z Panem Piotrem Dreznerem z Ochotniczej Straży pożarnej w Wieruszowie pomogli w dostarczeniu sprzętu rehabilitacyjnego osobom z niepełnosprawnościami.
Za realizacje projektu odpowiedzialni byli pracownicy z Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Wieruszowie Pani Aneta Kmiecik-Gwizdek i Pani Magdalena Hodyjas. Celem projektu „Usługi opiekuńcze dla osób wymagających wsparcia w gminie Wieruszów” jest poprawa dostępu do realizowanych w rejonie usług społecznych ograniczających ubóstwo i wykluczenie społeczne. Zwiększenie kompleksowości wsparcia dla mieszkańców gminy Wieruszów wymagających pomocy w codziennym funkcjonowaniu poprzez wzrost liczby miejsc świadczenia usług opiekuńczych w miejscu zamieszkania, dowóz posiłków oraz uruchomienie sprzętu rehabilitacyjnego i opiekuńczego.
Dzięki zaangażowaniu asp. szt. Roberta Olka zorganizowany został bus, którym przewieziono sprzęt do najbardziej potrzebujących osób. W trakcie przekazywania sprzętu można było usłyszeć wiele podziękowań i zadowolenia od obdarowanych osób za okazaną pomoc.


 

Źródło: Policja.pl