Honor z nową aplikacją dla niewidomych pozwalającą na odczytywanie tekstu za pomocą aparatu w smartfonie

Chiński producent smartfonów, Honor, zaprezentował na IFA 2019 nową, opartą na sztucznej inteligencji aplikację PocketVision, która ma na celu pomóc ludziom czytać dokumenty, menu w restauracji i inne trudne do odczytania teksty.
„Wraz z uruchomieniem tej aplikacji mamy nadzieję na zwiększenie komfortu czytania dla ludzi na całym świecie, zapewniając większe poczucie niezależności i dając osobom o słabym wzroku pewność siebie, by mogli uwolnić swój potencjał i realizować swoje
pasje – powiedział w oświadczeniu George Zhao, Prezydent Honoru .
Jak poinformowali w sobotę programiści XDA, na chwilę obecną dostępne są trzy tryby – tryb zamiany tekstu na mowę, tryb powiększania i tryb negatywnego obrazu.
Tryb zamiany tekstu na mowę pomaga konwertować obrazy na tekst szybciej i dokładniej, a następnie z łatwością przetwarza na mowę tekst z książek, dokumentów, menu i innych.
Tryb powiększania umożliwia użytkownikom powiększanie tekstu za pomocą przycisków głośności na urządzeniu. Natomiast tryb negatywnego obrazu; zapewnia szereg filtrów kolorów w celu ulepszenia tekstu.
PocketVision można pobrać z Huawei AppGallery i obsługuje język angielski, portugalski, niemiecki, hiszpański, włoski i chiński.
Ponadto firma nawiązała współpracę z Royal National Institute of Blind People (RNIB), aby wzmocnić działania w celu podnoszenia świadomości na temat barier, jakie napotykają osoby niewidome i niedowidzące.
Firma twierdzi, że aplikację można pobrać na wszystkie smartfony Honor, ale działa ona płynnie na smartfonach Honor 20 i Honor 20 Pro .


 

Źródło: venturebeat.com