Te okulary dla osób słabowidzących są kosmiczne! Można nimi sterować za pomocą głosu

Amerykańska firma z miasta Princeton w stanie New Jersey, która jest liderem w sektorze rzeczywistości rozszerzonej (AR) i rzeczywistości mieszanej (MR), ogłosiła nawiązanie partnerstwa z firmą NuEyes, pionierem w technologii optycznej.
Dzięki tej współpracy NuEyes udostępniła oprogramowanie Pro 2, w które będą wyposażone lekkie okulary MR XE mające na celu poprawę komfortu życia osób słabowidzących.
Dzięki opatentowanemu oprogramowaniu NuEyes na okularach X2 MR osoby z wadami wzroku, których nie można wyleczyć chirurgicznie, takich jak zwyrodnienie plamki żółtej, jaskra i barwnikowe zapalenie siatkówki lub używają konwencjonalnych okularów, , mogą teraz korzystać z najnowszych technologii inteligentnych okularów rozszerzonej rzeczywistości w celu poprawy ich codziennego życia. Okulary MR X2 w połączeniu z oprogramowaniem NuEyes zapewniają łatwą obsługę, a wbudowane sterowanie głosowe stanowi centralną część interfejsu. Użytkownicy mogą używać poleceń głosowych, aby powiększać obiekty, przybliżać je i oddalać i zmieniać kontrast.

– Cieszymy się, że możemy współpracować z NuEyes, aby pomóc użytkownikom czytać, oglądać telewizję i filmy, widzieć twarze, a ostatecznie poprawić ich jakość życia” – powiedział Nick Cherukuri, założyciel i dyrektor generalny ThirdEye. „Łącząc nasz produkt z opatentowanym oprogramowaniem NuEyes, Pro 2 usprawni codzienne funkcjonowanie tysięcy osób i pomoże wielu z nich odzyskać niezależność.

– Technologia inteligentnych okularów w rzeczywistości rozszerzonej przeszła długą drogę w ciągu ostatnich kilku lat, a Nick i jego zespół wykonali znakomitą pracę, wprowadzając innowacje w okularach MR X2” – powiedział Mark Greget, założyciel i dyrektor generalny NuEyes. „Dzięki temu partnerstwu z radością po raz kolejny dokonamy trwałej i pozytywnej zmiany w funkcjonowaniu osób cierpiących na dysfunkcję wzroku”.

Okulary MR XE firmy ThirdEye są najlżejszymi okularami MR na rynku i nadają się do intensywnego użytkowania zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz. Okulary mają 42-stopniowe pole widzenia, działają na Androidzie 9.0, są zasilane przez procesor Snapdragon xR1 Qualcomm i mają odpowiednik 90-calowego ekranu High Definition w odległości zaledwie 10 stóp. Oprogramowanie NuEyes oferuje zmienne powiększenie, nakładki kontrastowe, optyczne rozpoznawanie znaków / zamianę tekstu na mowę oraz ustawienia jasności, do których można uzyskać dostęp za pomocą przycisków lub poleceń głosowych, co zapewnia elastyczność i wygodę.
Okulary Pro 2 mają się pojawić na rynku w tym roku.


 

Źródło: www.thirdeyegen.com