Na szlaku dostępnej sztuki i rozrywki – Muzeum Dwory Karwacjanów i Gładyszów w Gorlicach

Muzeum Dwory Karwacjanów i Gładyszów w Gorlicach to muzeum wielooddziałowe zlokalizowane w powiecie gorlickim, utworzone 1 stycznia 2008 roku.
Celem Muzeum jest gromadzenie, przechowywanie, konserwowanie, opracowywanie i udostępnianie zbiorów z dziedziny historii, sztuki, etnografii, architektury i budownictwa ludowego, a także działalność naukowa, edukacyjna i kulturalna.
Muzeum posiada cztery oddziały: Dwór Karwacjanów w Gorlicach, Ośrodek Konferencyjno-Wystawienniczy Kasztel w Szymbarku, Skansen Wsi Pogórzańskiej im. prof. Romana Reinfussa w Szymbarku i Zagroda Maziarska w Łosiu (Łosie).

Gość z dysfunkcją wzroku w Muzeum

Najbardziej dostępnym oddziałem instytucji jest Ośrodek Konferencyjno-Wystawienniczy Kasztel w Szymbarku, jednak we wszystkich oddziałach, pracownicy starają sie sukcesywnie wprowadzać rozwiązania, które pozwolą każdemu odwiedzić muzeum.

Podczas zwiedzania Ośrodka Konferencyjno-Wystawienniczego Kasztel w Szymbarku udostępniany jest film z lektorem – w formie przewodnika, opisujący historię i ekspozycję stałą oddziału. Dla osób słabowidzących i niewidomych dostępna jest aplikacja na telefon – audioprzewodnik z historią i opisem obiektów:
Android: https://play.google.com/store/apps/details?id=pl.audiotour.kasztel&hl=en_US&gl=US
iOS: https://apps.apple.com/us/app/id1533637685
Pies przewodnik towarzyszący osobie z dysfunkcją wzroku jest zawsze mile widziany.

Kontakt

MUZEUM – DWORY KARWACJANÓW I GŁADYSZÓW W GORLICACH
ul. Wróblewskiego 10 A
38-300 Gorlice
www.muzeum.gorlice.pl