Wałcz: Pomaganie jest piękne. Udowodnili to policjanci z tamtejszej komendy

W czwartek (22 grudnia) policjanci Komendy Powiatowej Policji w Wałczu przekazali świąteczną paczkę seniorce – wdowie po zmarłym funkcjonariuszu policji. Kiedyś to starsza Pani swoją fachowością i życzliwością pomagała policjantom pracując jako pielęgniarka w policyjnej przychodni.
Święta to magiczny czas w którym wszyscy czujemy niezwykłą ekscytację. To czas, w którym bardziej otwieramy się na drugiego człowieka. Niektórzy potrzebę pomagania mają we krwi. Stróże prawa wspólnie z pracownikami policji przygotowali świąteczną paczkę dla potrzebującej seniorki – wdowy po zmarłym funkcjonariuszu wałeckiej komendy. Seniorka we wcześniejszych latach swoją fachową pomocą, życzliwością i serdecznością służyła między innymi policjantom jako pielęgniarka.
Dzisiaj starsza Pani samotnie wychowuje niepełnosprawnego syna i potrzebuje pomocy. Komendant Powiatowy Policji podinsp. Artur Grenda wraz z ze swoim zastępcą podinsp. Wojciechem Wnuk w imieniu policjantów i pracowników policji  przekazali przygotowaną dla seniorki i jej syna paczkę. W paczce obdarowani znajdą żywność, w tym słodycze, kawę, herbatę, artykuły kosmetyczne oraz środki czystości.
Mundurowi zachęcają wszystkich mieszkańców do niesienia pomocy oraz apelują o reakcję w stosunku do osób samotnych, nieporadnych, niepełnosprawnych i bezdomnych – wszyscy są ważni, a wsparcie bardzo potrzebne. Warto zatrzymać się na chwilę, zwolnić i pomyśleć o innych.


 

Źródło: KPP w Wałczu