Nie wiesz gdzie jest Twój pilot do telewizora? Poznaj urządzenie, które można odnaleźć za pomocą komendy głosowej

Firma Roku wprowadziła na rynek swojego pierwszego pilota zdalnego sterowania z możliwością ładowania w cenie 30 dolarów, który pozwoli Ci go znaleźć, jeśli go zgubisz, mówiąc po prostu „Hej, Roku, znajdź mojego pilota”.
Roku Voice Remote Pro współpracuje ze wszystkimi odtwarzaczami firmy i modelami TV od 2017 roku. Można go zamawiać na roku.com już dziś, a do największych sprzedawców trafi w maju.
Według producenta pilot ma żywotność baterii około dwóch miesięcy na jednym ładowaniu i działa z każdą standardową ładowarką MicroUSB. Jeśli zgubisz pilota, możesz powiedzieć „Hej Roku, gdzie jest mój pilot?” lub użyć bezpłatnej aplikacji mobilnej na iOS i Androida – a pilot wyda krótki dźwięk, abyś mógł go zlokalizować.
W USA Roku Voice Remote Pro ma dedykowane przyciski dla Netflix, Disney Plus, Hulu i Apple TV Plus. (Poprzednie wersje pilotów zawierały przyciski dla Netflix, Amazon Prime Video, Hulu i Sling TV.)
Roku to platforma streamingowa, która łączy ekosystem telewizyjny na całym świecie.
Obecnie urządzenia do przesyłania strumieniowego Roku są używane przez miliony konsumentów w Ameryce Północnej, Ameryce Łacińskiej oraz w niektórych częściach Europy, w tym w Wielkiej Brytanii, Irlandii i Francji. Firma obsługuje platformę telewizyjną nr 1 w USA pod względem liczby godzin transmisji (badanie przeprowadzone przez firmę Kantar w 2020 r.).


 

Źródło: Variety.com / Roku.com