Gdańsk: Sylwestrowy Konkurs Butelkowy – wesprzyj osoby niepełnosprawne i wygraj nagrody!

Konkurs trwać będzie od 31 grudnia 2019 r. do
2 stycznia 2020 r.
Wsparcie w tegorocznej edycji konkursu otrzyma Fundacja „Świat Wrażliwy”, która wspiera młodzież z niepełnosprawnością intelektualną i seniorów. Jest ona także miejscem treningów społeczno-zawodowych oraz szkoleń dla seniorów, którzy są mentorami i asystentami młodzieży z niepełnosprawnością intelektualną. Zebrane fundusze zostaną przeznaczone m.in. na cykl zajęć usprawniających komunikację oraz integrację sensoryczną młodzieży.
Miejski sylwester nieodłącznie kojarzy się z konkursem sylwestrowym. Huczne powitanie Nowego Roku to nie tylko okazja do szampańskiej zabawy, ale także możliwość spędzenia tej wyjątkowej nocy bez plastiku i bezpiecznie. To również szansa na wygranie atrakcyjnych nagród, takich jak hulajnoga elektryczna, soundbar, słuchawki bezprzewodowe oraz głośniki.
Aby wziąć udział w konkursie, wystarczy w noc sylwestrową wyrzucić do oznakowanych pojemników stojących w miejscach zabaw miejskich, tj. na ul. Długie Ogrody, przy Hali Olivia, w parku Oruńskim, w Jarze Wilanowskim i na molo w Brzeźnie, szklaną butelkę po napoju, którym witano Nowy Rok. Do butelki należy włożyć kartkę ze swoim imieniem, nazwiskiem oraz numerem telefonu.
Każda kolejna edycja konkursu przyciąga więcej uczestników, co przekłada się na czystość i bezpieczeństwo w miejscach zabaw oraz większe wsparcie dla najbardziej potrzebujących. Jak co roku Zakład Utylizacyjny Sp. z o.o. przeznaczy na szczytny cel 2020 gr za każde 5 kg szklanych opakowań.
Konkurs organizuje Rada Miasta Gdańska i Zakład Utylizacyjny w Gdańsku.


 

Źródło: UM Gdańsk