Kielce: Wyjątkowa eskorta na Suzuki Arenie

16 września 2022 roku rozpocznie się czwarta edycja akcji „Tydzień Bez Barier”. W jej organizację zaangażowanych będzie kilkanaście organizacji zrzeszających kibiców z niepełnosprawnościami w całej Polsce. Kluby grające w rozgrywkach na szczeblu centralnym, Polski Związek Piłki Nożnej, Ekstraklasa SA, oraz  koordynująca całość Federacja Kibiców Niepełnosprawnych.
Wydarzenie to odbędzie się w dniach 16.09.2022 r. – 03.10.2022 r. (odpowiednio 10. i 11. kolejka PKO BP Ekstraklasy).
Podczas najbliższego meczu na Suzuki Arenie, zawodników wyprowadzać będą osoby z niepełnosprawnościami z okazji akcji „Stadiony Bez Barier”.
Głównym celem „Tygodnia Bez Barier” jest promocja polskiej piłki nożnej, klubów i stadionów jako miejsc bezpiecznych i  otwartych dla wszystkich, niezależnie od stanu zdrowia, dysfunkcji, czy specjalnych potrzeb. Dodatkowo ma zachęcić osoby z niepełnosprawnościami do wyjścia z domu i regularnego uczestnictwa w wydarzeniach sportowych.
Ponadto na stadionach w miarę możliwości organizowana będzie audiodeskrypcja dla osób niedowidzących i niewidomych. W aplikacji Ekstraklasy przez cały czas dostępne są też informacje o udogodnieniach dla  kibiców niepełnosprawnych na stadionach, m.in. w zakresie dostępu do wind, podjazdów dla wózków inwalidzkich wraz z kontaktami do osób odpowiedzialnych za te kwestie w klubach.


 

Źródło: KORONA KIELCE S.A