TAURON włącza „Życie bez barier”. Wyjątkowa akcja

„Włączamy życie bez barier” – to nowa akcja energetycznego lidera, której celem jest przełamanie stereotypów związanych z wykluczeniem społecznym. Firma chce budować świadomość tego problemu, który dotyka zarówno osoby z niepełnosprawnościami, jak i seniorów. W poniedziałek na profilach społecznościowych TAURONA startuje specjalny konkurs „Żyj bez barier! Jest dobra energia!”
Kampania wpisuje się w realizowany przez markę program „TAURON bez barier”, w ramach którego realizowane są działania poprawiające dostępność do produktów i usług. Firma od lat stara się nie tylko budować świadomość problemu, ale też realnie usuwać bariery – komunikacyjne, architektoniczne czy cyfrowe.
– Energia elektryczna jest podstawowym medium współczesnego świata. Bez dostępu do niej trudno jest wyobrazić sobie codzienne funkcjonowanie, zmieniamy rozwiązania i procesy obsługowe tak, aby były dostępne dla wszystkich – mówi Paweł Szczeszek, prezes Grupy TAURON. – Jako jedyna grupa energetyczna w Polsce stworzyliśmy całościowy program usuwania barier dla klientów i pracowników – dodaje prezes TAURONA.
Wysoka jakość usług jest jednym z priorytetów rozwoju TAURONA, który szczególną uwagę zwraca na likwidowanie barier w punktach obsługi klienta, punktach partnerskich, czy też kanałach mobilnych: infolinii, naszych stronach i serwisach internetowych.

Konkurs „Żyj bez barier! Jest dobra energia!”

TAURON zachęca do udziału w konkursie „Żyj bez barier! Jest dobra energia!”. Wziąć w nim udział można przesyłając swoją pracę np. zdjęcie, grafikę lub film z inspirującym przekazem na swoim profilu Instagram pod hasztagiem #TAURONbezbarier lub mailowo na bezbarier@tauron.pl.
Konkurs wystartuje w najbliższy poniedziałek i potrwa do 19 grudnia. Akcja ma na celu budowanie świadomości równości, zrozumienia i akceptacji innych pomimo różnorodności. Firma chce zainspirować innych do przełamywania stereotypów i dzielenia się dobrą energią, w naszych codziennych relacjach.

TAURON bez barier

Firma od lat konsekwentnie usprawnia proces obsługi klientów, tak by był on przyjazny i dostępny dla wszystkich. Na stronie tauron.pl/bezbarier, dla klientów zebrane zostały informacje o wdrożonych udogodnieniach, zarówno skierowanych do osób z niepełnosprawnościami, jak również  seniorów.
Jednym z najnowszych rozwiązań są stanowiska wyposażone w pętle indukcyjne, zainstalowane w punktach w Tychach i Głogowie. Docelowo rozwiązania dla osób głuchych i niedosłyszących mają  zostać wprowadzone we wszystkich  lokalizacjach.
Co ważne, punkty obsługi wyposażone są również w lupy do powiększania tekstu i ramki ułatwiające złożenie podpisu we właściwym miejscu. To proste rozwiązania, które stanowią realną pomoc osobom z problemami ze wzrokiem.

Inkluzywny TAURON

Ponadto TAURON szkoli konsultantów, którzy na co dzień obsługują klientów w punktach obsługi i na infoliniach. Podczas tych szkoleń pracownicy poznają zasady prowadzenia rozmów z osobami z niepełnosprawnościami i seniorami.
TAURON w tym roku przygotował poradnik „Pierwsza umowa z TAURONEM”, który jest dostosowany do użytku przez osoby niewidzące, zgodnie ze standardami WCAG. Klienci mogą również skorzystać z filmów z tłumaczeniem na Polski Język Migowy, które pomogą w korzystaniu z serwisu Mój TAURON.
Bezpieczniki TAURONA dla wszystkich
Od wielu lat TAURON uczy dzieci i młodzież prawidłowego obchodzenia się z urządzeniami elektrycznymi, bezpiecznego zachowania przy infrastrukturze oraz stara się zaciekawić ich zjawiskami fizycznymi ze świata nauki dotyczącymi elektryczności. Działania te są skierowane również do dzieci z niepełnosprawnościami.
W efekcie na multimedialnej platformie  online programu „Bezpieczniki TAURONA. Włącz dla dobra dziecka” z wielu materiałów edukacyjnych mogą skorzystać nauczyciele lub rodzice dzieci z niepełnosprawnościami.
W myśl zasady, że wiedza o bezpiecznym korzystaniu z energii elektrycznej nie powinna napotykać na jakiekolwiek bariery TAURON od początku istnienia platformy stara się dbać o edukację uczniów z niepełnosprawnościami. Dlatego filmy edukacyjne są tłumaczone na Polski Język Migowy i przygotowane w wersji z napisami dla niedosłyszących oraz w wersji z audiodeskrypcją. Obecnie dostępne są w ten sposób 22 filmy edukacyjne.
Filmy w wersjach dla uczniów z niepełnosprawnościami są gotowe do prezentacji na platformie, są także zebrane na trzech playlistach na kanale YouTube:
z audiodeskrypcją.


 

Źródło: inf. pras.