Gdynia: Dwa filmy z audiodeskrypcją będzie można obejrzeć na 47. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych

We wtorek, 6 września w Gdyńskim Centrum Filmowym odbyła się konferencja 47. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych. W spotkaniu uczestniczyli prezydent Wojciech Szczurek, dyrektor festiwalu Leszek Kopeć i dyrektor artystyczny festiwalu – Tomasz Kolankiewicz. Wielkie święto polskiego filmu rozpocznie się w Gdyni 12 września i potrwa sześć dni.
Święto polskiej kinematografii zbliża się wielkimi krokami. 47. Festiwal Polskich Filmów Fabularnych wystartuje w Gdyni w poniedziałek, 12 września. Przez sześć dni w Mieście Filmu UNESCO będzie można poczuć magię ekranu i spotkać się z twórcami rodzimej kinematografii. Bo w końcu „Gdynia kocha film, film kocha Gdynię” – i o tym wiadomo nie od dziś.
Festiwal Polskich Filmów Fabularnych to od wielu lat wydarzenie kulturalne przyjazne osobom z niepełnosprawnościami. Jak co roku dwa filmy z Konkursu Głównego są prezentowane z wykorzystaniem technik umożliwiających ich odbiór przez osoby niewidome i słabowidzące oraz osoby głuche i niedosłyszące.
W tym roku w ramach pokazów z audiodeskrypcją oraz z napisami dla niesłyszących organizatorzy przygotowali filmy IO w reżyserii Jerzego Skolimowskiego Strzępy w reżyserii Beaty Dzianowicz oraz IO w reżyserii Jerzego Skolimowskiego.
Projekcja filmu Strzępy odbędzie się w piątek (16 września) w sali nr 1 kina Helios, natomiast IO zostanie wyświetlony w sobotę (17 września) o 15:45 w sali nr 6 kina Helios.
Dla mieszkańców Trójmiasta z dysfunkcją wzroku, którzy chcieliby się wybrać na któryś z seansów mamy bezpłatne podwójne zaproszenia. Wystarczy, że wyślecie do nas maila na adres: marketing@mir.org.pl i w treści napiszecie swoje imię i nazwisko, byśmy mogli je przekazać organizatorom w celu weryfikacji przy odbiorze wejściówki.
Mamy po 5 podwójnych zaproszeń na każdy z wyżej wymienionych pokazów, tak więc – kto pierwszy ten lepszy. W mailu warto również zaznaczyć, który seans Was interesuje.
Do piątkowego popołudnia w wiadomości zwrotnej poinformujemy, kiedy i gdzie odebrać zaproszenie.


 

Źródło: Mir.org.pl / Samorzad.pap.pl / FPFF