Podpowiadamy gdzie obejrzeć wrześniową konferencję Apple

Termin i miejsce wydarzenia:
12.09.2018, godz. 19.00 czasu polskiego
Steve Jobs Theater
Apple Park
1 Apple Park Way
Cupertino, California

 

Jak już zdążył nas przyzwyczaić gigant technologiczny z Cupertino, wraz z nadchodzącym końcem lata, wielkimi krokami zbliża się kolejna konferencja Apple, na której dowiemy się, co nowego przygotował dla nas ten producent.
Ponieważ dużo osób niewidomych i słabowidzących korzysta z urządzeń Apple, to zapewne też wielu z Was jest zainteresowanych, gdzie na żywo będzie można obejrzeć i posłuchać konferencji. Zdradzamy zatem miejsca w sieci, gdzie owa konferencja będzie transmitowana.

 

Podczas konferencji mają zostać zaprezentowane nowe modele iPhone’a i prawdopodobnie nowy zegarek Apple Watch Series 4. Jak dotąd, nieoficjalnie mówi się, że mogą zostać zaprezentowane 3 nowe iPhone’y, w tym ulepszony iPhone X z ekranem OLED o przekątnej 5,8 cala. Być może pojawi się również większa i tańsza wersja iPhone’a X z 6,1-calowym ekranem LCD i inne wysokiej klasy urządzenie z 6,5-calowym wyświetlaczem OLED. Inne plotki wskazują, że najtańszy nowy iPhone może posiadać kilka  niekonwencjonalnych kolorów obudowy. Wszystkie tegoroczne smartfony mogą również obejmować sterowanie gestami i system odblokowywania Apple ID za pomocą funkcji Face ID. Tymczasem 3D Touch może zostać usunięty z co najmniej jednego z urządzeń.
Będzie miała także premiera 12-tej wersji systemu IOS, która będzie działała na nowych Iphone-ach, a także zostanie udostępniona na starsze urządzenia w formie bieżącej aktualizacji.

 

Gdzie i na czym zatem obejrzeć konferencję?

 

• na urządzeniach mobilnych (iPhone, iPad i iPod touch) z systemem iOS 10 (lub nowszym)
• streaming dostępny będzie też na stronie internetowej wydarzenia:
apple.com/apple-events/september-2018,
• na komputerze Mac w przeglądarce Safari z systemem macOS Sierra 10.12 lub nowszym,
• na Apple TV przez aplikację WWDC18 i z najnowszym systemem tvOS.
Inne platformy mogą również uzyskać dostęp do strumienia przy użyciu najnowszych wersji Chrome lub Firefox (wymagane są MSE, H.264 i AAC). Posiadacze komputerów PC z systemem Windows 10, będą mogli także oglądać streaming online (w technologii HLS) za pośrednictwem przeglądarki Microsoft Edge.
Na Apple TV drugiej i trzeciej generacji (z oprogramowaniem w wersji minimum 6.2) będzie dostępny kanał wydarzenia, a na czwartej generacji Apple TV, konferencja będzie transmitowana za pośrednictwem aplikacji Apple Events.
Wydarzenie Apple obejrzycie także tutaj.