Dwa spektakle z audiodeskrypcją zostaną zaprezentowane w ramach IV Dolnośląskiego Festiwalu Teatrów Improwizacji DOLI

Czwarta edycja Dolnośląskiego Festiwalu Improwizacji Teatralnej DOLi odbywać się będzie w dniach 8-11 września 2022 na scenie w podwórku Impartu! W programie festiwalu znajdziemy spektakle oraz warsztaty improwizacji.
Festiwal DOLi powstał w 2018 roku. Został zainicjowany przez Joannę i Artura Jóskowiaków, wrocławskich improwizatorów znanych z występów w grupie Improkracja.
Pierwsza edycja odbyła się w klubie Firlej, a na scenie można było zobaczyć znane grupy ze stolicy Dolnego Śląska. Od tego czasu festiwal nabrał rozmachu i na stałe wpisał się do kulturalnego kalendarza Wrocławia.
Rozpoczęciem drugiego dnia festiwalu będzie “Spektakl z…” – improwizatorzy z różnych grup z całej Polski grać będą sceny do inspiracji, które otrzymają od tajemniczego gościa specjalnego. Następnie na scenie zobaczymy “Egzamin do szkoły teatralnej” – czyli komediową wariację na temat zadań egzaminacyjnych, które muszą przechodzić kandydaci do szkół artystycznych. Aktorzy z Teatru Muzycznego Capitol będą zadawali zadania aktorskie improwizatorom, a oni na podstawie tych inspiracji zagrają serię krótkich scen. Spektaklem zamykającym wieczór będzie “Benefis” wymyślonej przez publiczność fikcyjnej postaci. Zobaczymy muzyczny przegląd jej całego życia (ważnych momentów), które na bieżąco śpiewający improwizatorzy będą uzupełniać anegdotami i ciekawostkami zaczerpniętymi od widowni. Czyli zaskakujące, muzyczne show kierowane sugestiami publiczności.
Dwa pierwsze spektakle będą opatrzone audiodeskrypcją dla osób niewidomych oraz słabowidzących.
Bilety na wyżej wymienione spektakle można zakupić na portalu Eventim.pl, a zostaną one odegrane na scenie w podwórku wrocławskiego Impartu przy ulicy Mazowieckiej 17.


 

Źródło FB