Rozpoczął się kolejny etap budowy Ogrodu Zmysłów w Laskach

Nie ustają przygotowania do budowy ogrodu sensorycznego na terenie Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla niewidomych i słabowidzących dzieci. Dziękujemy wszystkim Darczyńcom! Dzięki Wam kolejny ważny etap – usuwanie rur ciepłowniczych z ziemi, zostanie zakończony jeszcze w lipcu. Jest to kluczowy krok, umożliwiający nasadzanie roślin i  dalsze aranżowanie przestrzeni, w której powstanie długo wyczekiwany ogród sensoryczny.
Pomysł na budowę Ogrodu Zmysłów, narodził się w Towarzystwie Opieki nad Ociemniałymi
w Laskach jest odpowiedzią na potrzebę aranżacji przestrzeni, w której niewidomi i słabowidzący podopieczni Ośrodka Szkolno-Wychowawczego będą mogli uczyć się, rozwijać zmysły, doświadczać natury oraz spędzać wolny czas. Projekt powstał w maju 2021 roku, do tego czasu udało się zebrać fundusze na wymianę i przebudowę rur ciepłowniczych.
Kolejny krok milowy przed nami to, a jest nim aranżacja terenu pod Ogród Zmysłów. Przestrzeń zostanie podzielona na specjalne strefy dedykowane edukacji i odpoczynkowi. Wykorzystamy elementy takie jak: krzewy owocowe, kwiaty, zioła, żywopłoty, zboża, murawa z wieloma gatunkami traw, czy mapa dotykowa będą zaplanowane tak, aby dzieci mogły poznawać oraz rozwijać każdy ze zmysłów.
Budowa Ogrodu Zmysłów wymaga znacznych środków finansowych. W tym celu Towarzystwo Opieki nad Ociemniałymi w Laskach zarejestrowało zbiórkę publiczną pod numerem: 2021/1437/OR. Zbiórkę można sprawdzić na stronie internetowej http://zbiorki.gov.pl/ – w polu „szukaj zbiórki” należy wpisać powyższy numer. Budowa ogrodu sensorycznego jest projektem, który będzie służył dzieciom długofalowo. W bezpiecznym i kontrolowanym środowisku będą mogły uczyć się otaczającego świata. Więcej informacji o projekcie znajdą Państwo na stronie internetowej dlugieoczy.pl.
„W Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Laskach uczy i przystosowuję się do samodzielnego życia ponad 300 uczniów rocznie,  jeżeli popatrzymy na projekt długofalowo, to z Ogrodu Zmysłów skorzysta wielu niewidomych i słabowidzących podopiecznych. Będzie to miejsce odpoczynku, ale także nauki”. – mówi Magdalena Poźniak, koordynator projektu Długie Oczy.
Zapraszamy do wsparcia zbiórki publicznej, każda wpłata w całości będzie przeznaczona na ogród sensoryczny. Wpłat można dokonywać poprzez stronę internetową dlugieoczy.pl lub bezpośrednio na poniższe dane:
TOWARZYSTWO OPIEKI NAD OCIEMNIAŁYMI STOWARZYSZENIE
UL. BRZOZOWA 75
05-080 IZABELIN
Numer w mBank S.A.
38 1140 1010 0000 4399 5800 1033
IBAN: PL38 1140 1010 0000 4399 5800 1033
Kod BIC/SWIFT: BREXPLPWXXX
Tytułem: OGRÓD ZMYSŁÓW


 

Źródło: inf. pras.