Zakład Naprawy Rzeczy Osobistych – warsztaty z audiodeskrypcją

Termin i miejsce wydarzenia:
20.08.2022 (sobota), godz. 15:00
Ośrodek Dokumentacji Sztuki Tadeusza Kantora CRICOTEKA
ul. Nadwiślańska 2-4
30-527 Kraków
Wstęp wolny, obowiązują zapisy:
e-mail: edukacja@cricoteka.pl


 

Pracownia twórcza – warsztaty dla dorosłych
Cykl warsztatów dla dorosłych, których założeniem jest potraktowanie przestrzeni wystawy „Osobiste. Kostiumy teatralne Kantora” jako punktu wyjścia do działań twórczych. Podczas warsztatów uczestnicy będą mieli możliwość podjęcia indywidualnych prób pracy z tkaniną i twórczej interpretacji kolekcji.
Fast fashion, szybki obieg ubrań i ich wątpliwa jakość sprawiają, że zepsutą rzecz częściej się wyrzuca, niż naprawia. Na warsztatach przyjrzymy się jak przetarcie, dziura czy plama budują kreatywny potencjał współtworzenia rzeczy. Jak przerwany materiał wyzwala ubrania z ich czysto funkcjonalnej służby i pozwala nam na twórcze eksperymenty. Wykonamy proste hafty, drobne przeróbki i nadruki, ale co najważniejsze będziemy używać swoich rąk i tworzyć rzeczy dla siebie. Ten wymiar sprawczości, brania spraw w swoje ręce i budowania intymności z ubraniami pozwoli nam na nowo spojrzeć na kształtowanie tożsamości przez rzeczy osobiste.
Prowadzenie: Olga Konik
Studentka Szkoły Doktorskiej krakowskiej ASP. Działa na pograniczu projektowania, researchu i sztuki, prowadzi zajęcia w Pracowni Projektowania Społecznie Odpowiedzialnego i współtworzy Kolektyw Artystycznych Form Eksperymentalnych. W swoich projektach bada tematykę pracy ręcznej jako strategii zrównoważonej. Interesuje się naprawianiem, intymnymi związkami człowieka z obiektami codziennego użytku oraz ekonomią cyrkularną.