USA: Aplikacja z Wielkiej Brytanii pomoże osobom niewidomym poruszać się w metrze

Do września na 30 stacjach metra i na 1000 przystankach autobusowych zostanie uruchomiony elektroniczny system nawigacyjny pomagający pasażerom z dysfunkcją wzroku.
W ubiegłym tygodniu odbyła się konferencja prasowa, na której ogłoszono nawiązanie trójstronnej współpracy pomiędzy WayMap – firmą z Wielkiej Brytanii, która jest autorem systemu audio nawigacji dla niewidomych, Washington Metropolitan Area Transit Authority – rządową agencją zajmującą się transportem publicznym i Columbia Lighthouse for the Blind – organizacją non-profit pomagającą osobom niewidomym i niedowidzącym.
Bezpłatna aplikacja działa już od końca maja na stacjach Brookland, Silver Spring i Braddock Road, a docelowo cały system metra zostanie objęty wsparciem WayMap do początku 2023 roku.
Jak czytamy na stronie internetowej producenta, instrukcje przekazywane przez system są bardzo dokładne i mogą doprowadzić użytkownika do trzech stup od miejsca docelowego, komunikując m.in. ile stopni należy pokonać, kiedy i w którym kierunku skręcić etc.
System odniósł już sukces w londyńskiej Arriva Rail, a obecnie testowany jest na kilku nowojorskich stacjach metra.
Więcej na temat rozwiązania WayMap można przeczytać na stronie internetowej Waymap.org.


 

Źródło: gwhatchet.com