Netflix zwiększa dostępność swojego serwisu. Pojawi się audiodeskrypcja w kolejnych dziesięciu językach

Wczoraj obchodziliśmy Światowy Dzień Wiedzy o Dostępności i właśnie z tej okazji Netflix ogłosił większe dostosowanie swej oferty do potrzeb osób niewidomych. Do początku 2023 roku ma wprowadzić audiodeskrypcję w dziesięciu nowych językach, w tym m.in. francuskim, portugalskim, hiszpańskim, niemieckim i włoskim. W przyszłości usługodawca planuje wprowadzenie udogodnienia w kolejnych językach z regionu Azji i Pacyfiku oraz niektórych językach z regionu Europy. Netflix z tej okazji zachęca również do odkrycia pierwszej w historii kolekcji „Blaski i cienie życia z niepełnosprawnością”, liczącej ponad 50 inspirujących filmów, seriali oraz programów.

Netflix to serwis VOD oferujący za zryczałtowaną opłatą dostęp do filmów i seriali poprzez media strumieniowe. W Polsce wystartował jesienią 2016 roku. Obecnie usługa dostępna jest na całym świecie z kilkoma wyjątkami (z serwisu nie można korzystać w Chinach, gdzie serwis współpracuje z lokalnymi dostawcami, a także na Krymie, w Korei Północnej i Syrii ze względu na ograniczenia nałożone na amerykańskie firmy przez rząd USA).
Netflix rozpoczął udostępnianie audiodeskrypcji dla osób niewidomych i niedowidzących w 2015 roku, wraz z wydaniem programu Daredevil. Obecnie na całym świecie w serwisie Netflix dostępnych jest ponad 11 000 godzin materiałów z audiodeskrypcją. Co więcej, Netflix wprowadzi także oznaczenia swoich filmów, seriali i programów z audiodeskrypcją i podpisami dla niesłyszących i niedosłyszących w przeglądarce i systemie iOS, aby ułatwić wszystkim widzom odkrywanie historii odpowiadających ich potrzebom.


 

Źródło: Netflix