Obchody Święta Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Laskach oraz Jubileusz Szkoły Muzycznej

19 maja br. Konstanty Radziwiłł Wojewoda Mazowiecki wraz z Pawłem Wdówikiem, Sekretarzem Stanu Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej wzięli udział w uroczystościach Święta Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla Dzieci Niewidomych im. Róży Czackiej oraz w Jubileuszu 25-lecia Szkoły Muzycznej I stopnia im. Edwina Kowalika.

– Dziękuje za możliwość uczestniczenia w tej ważnej uroczystości. Dzisiejsze wydarzenie ma na celu upamiętnienie Waszej patronki. Posiadała ona bardzo wiele przesłań, które do dziś trafiają do każdego człowieka. (…) Cieszę się, że mogłem m.in. odwiedzić sarkofag Matki Elżbiety Róży Czackiej, wziąć udział we mszy świętej oraz w ślubowaniu Absolwentów. Następnie miałem okazję zobaczyć pamiątki, które pozostały po Waszej patronce. Dzisiejsze święto jest okazją do podziękowania wszystkim, którzy związali się z tym miejscem. Gratuluje osiągnięć w nauce zdobytych w Szkole w Laskach i życzę Wam dalszych sukcesów

– powiedział Wojewoda Mazowiecki, Konstanty Radziwiłł.
Uroczystości rozpoczęły się od spotkania przy sarkofagu Matki Elżbiety Róży Czackiej. Następnie została odprawiona msza święta. Po liturgii wniesiono sztandar szkoły po czym odbyło się ślubowanie Absolwentów Liceum i Techników uczęszczających w roku szkolnym 2021/2022. Ślubowanie otrzymało jedenaścioro uczniów. W trakcie wydarzenia wręczano również wyróżnienia za reprezentowanie Szkoły Muzycznej m.in. na arenie międzynarodowej. W dalszej części uroczystości odbył się wspólny koncert oraz promocja jubileuszowych płyt „Wszystkie dobre sny” i „Muzyczny spacer” uczniów i absolwentów Szkoły Muzycznej w Laskach.
Ośrodek Szkolno-Wychowawczy dla Dzieci Niewidomych im. Róży Czackiej położony jest w otulinie Puszczy Kampinoskiej, w Laskach koło Warszawy. Obecnie w Ośrodku przygotowuje się do samodzielnego życia ponad 250 uczniów z całej Polski. Zespół specjalistów Wczesnego Wspomagania Rozwoju Niewidomego Dziecka udziela profesjonalnej pomocy ponad 40 dzieciom i ich rodzinom.


 

Źródło: Mazowiecki Urząd Wojewódzki