Belgia: Nietypowy escape room pojawi się w kilku miastach. Gracze będą mogli doświadczyć świata osób niewidomych

Jak podało w komunikacie prasowym stowarzyszenie Braille League, mieszkańcy belgijskich miast będą mogli rozwiązywać łamigłówki i ścigać się z czasem w escape room-ie w całkowitych ciemnościach.
Mobilny escape room trafi do ośmiu belgijskich miast, a wystartuje już 4 lipca w Brukseli. Akcja ma być sposobem na podniesienie świadomości mieszkańców na temat codziennego funkcjonowania osób niewidomych i pokazanie trudności, z jakimi się borykają.
Choć zasady w tym escape room-ie są praktycznie takie same jak w „normalnym” – czyli rozwiązywanie zagadek, które ma doprowadzić do ucieczki z niego, to trudność będzie polegała na tym, że uczestnicy będą korzystać z narzędzi, którymi na co dzień posługują się osoby niewidome.

„To nie tylko zapewni zabawę z rodziną, przyjaciółmi czy współpracownikami, ale zmieni nastawienie tych ludzi do osób niewidomych i sprawi, że będą oni bardziej otwarci”

– podkreśla w komunikacie prasowym stowarzyszenie Braille League.
Potencjalni uczestnicy mogą zarezerwować 45 minutową sesję na stronie Escape Room in the Dark. Jej koszt to 59 Euro. W każdej sesji może uczestniczyć od dwóch do pięciu osób w wieku od 8 lat. Odbywać się one będą siedem dni w tygodniu w godzinach od 10:00 do 18:00.
Poza escape room-em uczestnicy będą mogli skorzystać z rozwiązania opartego na rozszerzonej rzeczywistości, które symuluje to, co widzą osoby chorujące na zaćmę, zwyrodnienie plamki żółtej związane z wiekiem (AMD) i inne choroby narządu wzroku.


 

Źródło: escapegamesbelgium.be