Do Partnerstwa na rzecz dostępności dołączył Jeleniogórski oddział NSZZ Solidarność. Podmiotów wspierających osoby ze szczególnymi potrzebami jest już 232. Poprawa dostępności to zadanie dla rządu, samorządów, organizacji pozarządowych, przedsiębiorców, instytucji publicznych i mediów.
Wiceminister funduszy i polityki regionalnej Małgorzata Jarosińska-Jedynak przypomniała, że temat dostępności jest priorytetem działań rządu już od kilku lat.
„To ważne, aby wyzwania w tym obszarze były widziane przez nas wszystkich, a rozwiązania musimy wypracowywać we współpracy z przedstawicielami różnorodnych środowisk społecznych i gospodarczych”
– podkreśliła wiceminister Jarosińska-Jedynak.
Temu właśnie służy m.in. Partnerstwo na rzecz dostępności. Może do niego przystąpić każdy: samorząd, firma, organizacja pozarządowa, fundacja itd. Wystarczy wypełnić formularz
„Spotkania Partnerów na rzecz dostępności to doskonała okazja do wymiany doświadczeń i dobrych praktyk. Dzielenie się wiedzą różnych podmiotów, dla których wspólnym celem jest rozwijanie dostępności i podnoszenie jakości życia osób ze szczególnymi potrzebami w Polsce, to dla nas wszystkich cenne informacje”
– zauważyła wiceminister.
Podczas poniedziałkowego spotkania swoimi doświadczeniami podzieliło się 8 sygnatariuszy Partnerstwa.
Źródło: MFiPR