Ile Fundacja WOŚP zebrała podczas 30. Finału na okulistykę dziecięcą?

“Ile pieniędzy zebrała Fundacja WOŚP podczas 30. Finału?” –  to prawdopodobnie pytanie, które zadaje sobie teraz bardzo wiele osób. Odpowiedź na nie jednak nie jest taka prosta.
136 282 325 PLN to kwota deklarowana na zakończenie 30. Finału WOŚP! To więcej, niż w ubiegłym roku! Czy więc Fundacja WOŚP znów pobiła rekord? Tak, jeśli chodzi o kwotę deklarowaną, natomiast na ostateczny wynik zbiórki trzeba jeszcze poczekać.

Czym się różni kwota deklarowana od kwoty na koncie?

Kwota deklarowana jest to suma wszystkich szacunkowych kwot sztabów, wartość zbiórek elektronicznych, zebranych do momentu zakończenia Finału, oraz wszystkich darowizn przekazanych przez Partnerów. Kwota na koncie to z kolei suma wszystkich zbiórek, która już realnie znajduje się na koncie Fundacji. Oznacza to, że kwota, którą poznaliśmy pod koniec dnia 30. Finału WOŚP jeszcze się powiększy!

Wciąż można wesprzeć Fundację WOŚP

Liczenie wciąż trwa, datki nieustannie spływają na konto i nadal na wiele sposobów można wesprzeć 30. Finał WOŚP:

  1. •SMS o treści SERCE (6,15zł z VAT) – do 14 lutego
  2. aukcje.wosp.org.pl – do 14 lutego
  3. wplacam.wosp.org.pl – do końca lutego
  4. •Zbiórki na Facebooku – do końca lutego

Ostateczna kwota zebrana podczas 30. Finału WOŚP zostanie ogłoszona 30 marca.

Licytacja Najbardziej Hojnych Darczyńców

Nie tylko końcowa kwota, zebranych podczas Finału WOŚP, datków budzi wielkie emocje. Co roku moc przeżyć funduje nam Licytacja Najbardziej Hojnych Darczyńców, którą możemy obserwować w studiu i na ekranach.
Złote Serduszko o numerze 1 wylicytował w tym roku Bio-Gen Łódź za kwotę 777 777 PLN
Złotą Kartę o numerze 1 przygotowaną przez firmę Play wylicytował w tym roku ITA TOOLS za kwotę 600 001 PLN.

Wielka Orkiestra Świątecznej pomocy gra do końca świata i jeden dzień dłużej!

W tegorocznym Finale WOŚP wzięło udział około 120 tysięcy wolontariuszy z 1663 sztabów. Dźwięki Finału rozbrzmiały zarówno offline, online, w mediach tradycyjnych, w Polsce i poza jej granicami, w małych miejscowościach i wielkich miastach. Fundacja WOŚP po raz pierwszy zagrała dla zapewnienia najwyższych standardów diagnostyki i leczenia wzroku u dzieci, jednak po raz kolejny połączyła Polaków w radości pomagania.
30. Finał WOŚP zagrał przy wsparciu: Play, mBank, Mastercard, Allegro, Biedronka, Dawtona, Lovela, Uber, Lavazza, Crunchips, Lidl, Urząd Miasta Stołecznego Warszawa.


 

Źródło: Biuro Prasowe WOŚP