Narodowy Spis Powszechny 2021: Zostały ostatnie godziny na spisanie się!

30 września 2021, to ostatni dzień spisowy. Spisać będzie można się do godz. 23:59. Wybrane punkty spisowe będą działać tego dnia do północy, a ich lista znajduje się tutaj. Spis powszechny jest obowiązkowy, dlatego warto skorzystać i przyjść do punktu spisowego nie czekając do ostatniej godziny.
Przypominamy, że spisać można się również przez internet, telefonicznie, w punkcie spisowym, a także w mobilnym punkcie spisowym, informacje o ich działaniu dostępne są na stronach internetowych lokalnych mediów, wojewódzkich urzędów statystycznych i urzędów gmin.
Odwiedzający placówki Zakładu Ubezpieczeń Społecznych mogą również się spisać przy okazji załatwiania spraw w tej instytucji. Do dyspozycji jest ponad 300 sal spisowych na terenie całego kraju.
Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021 dotyczy wszystkich mieszkańców Polski również seniorów. Jeśli wśród Państwa bliskich, znajomych, sąsiadów są osoby starsze, które nie posiadają komputera lub mają kłopot z obsługą urządzeń elektronicznych, pomóżmy im bezpiecznie zrealizować obowiązek spisowy w najdogodniejszej dla nich formie: samospisu internetowego (w domu lub punkcie spisowym) albo w trakcie rozmowy telefonicznej z rachmistrzem.
Zachęcamy wszystkich, którzy się jeszcze nie spisali do wybrania dla siebie dogodnego sposobu na wywiązanie się z obowiązku spisowego. Rachmistrzowie spisowi dzwonią z numerów: 22 828 88 88 lub 22 279 99 99. Prosimy o odbieranie połączeń i udzielanie odpowiedzi zgodnych ze stanem faktycznym na dzień 31 marca 2021 r. Każda odpowiedź jest ważna.
Każda odpowiedź się liczy. W ten sposób budujemy nasz wspólny zasób informacyjny. Spis powszechny jest badaniem statystycznym organizowanym raz na 10 lat.