Las najlepszym nauczycielem

Powrót do szkoły i do książek może być bardzo ekscytujący. Przyroda to jednak coś, o czym warto nie tylko słuchać i czytać, ale też – a może przede wszystkim – co warto doświadczać. Jak najlepiej poznawać przyrodę i co nam daje edukacja przyrodniczo-leśna?
Gościem podcastu jest Ilona Mrowińska, Specjalistka ds. edukacji przyrodniczo-leśnej w Ośrodku Edukacji Przyrodniczo-Leśnej w Jeziorach Wysokich w Nadleśnictwie Lubsko, ale również nauczycielka. Opowiada o różnicach w edukacji formalnej, szkolnej jak i nieformalnej, w kontekście nauki przyrody. Jakie elementy nauki o przyrodzie znajdują się w podstawie programowej? Czego brakuje w edukacji szkolnej? Jakie wyzwania stoją przed nauczycielami i edukatorami leśnymi, a także rodzicami i samymi uczniami? Czego można się nauczyć przebywając w lesie? I jak wygląda praca w ośrodku edukacyjnym Lasów Państwowych?
Pamiętaj, że Lasy Państwowe prowadzą bezpłatną, całoroczną edukację przyrodniczą. W ramach swojej działalności edukują na temat lasu i leśnictwa, ochrony przyrody, gospodarki leśnej i idei zrównoważonego rozwoju. Sprawdź ofertę swojego najbliższego nadleśnictwa!

Prowadzenie: Paulina Król, CILP
Gość: Ilona Mrowińska, Nadleśnictwo Lubsko
Produkcja: Centrum Informacyjne Lasów Państwowych 2021


 

Materiał opublikowany dzięki uprzejmości Centrum Informacyjnego Lasów Państwowych