Determinacja czy spryt? Niecodzienne zatrzymanie złodzieja w Lublinie

Za kradzież rozbójniczą odpowiadał będzie 51-letni mieszkaniec Lublina. Mężczyzna na wózku inwalidzkim ukradł w jednym z marketów alkohol. Interweniujących ochroniarzy zaatakował gazem pieprzowym i uciekł. Sprawca został już ustalony i zatrzymany. Usłyszał także zarzuty. Może mu grozić do 10 lat więzienia.
W poniedziałek (16 sierpnia) tuż przed zamknięciem jednego z marketów w dzielnicy Czuby pojawił się klient na wózku inwalidzkim. Będący na terenie sklepu ochroniarze zauważyli, że mężczyzna dokonał kradzieży whisky, po czym nie płacąc za towar, próbował wyjechać przez linię kas. Pracownicy ochrony zareagowali i próbowali ująć złodzieja. Jak się  okazało, mężczyzna był doskonale przygotowany na taki obrót spraw. Od razu stał się bardzo agresywny i przy pomocy gazu pieprzowego obezwładnił dwóch ochroniarzy i uciekł.
Policjanci z 7. komisariatu przy wsparciu kryminalnych z komendy miejskiej szybko ustalili i zatrzymali sprawcę. W domu mężczyzny operacyjni odnaleźli pojemnik z gazem pieprzowym. 51-latek trafił do policyjnego aresztu. Mieszkaniec Lublina usłyszał zarzuty kradzieży rozbójniczej. Śledczy będą wnioskować o zastosowanie środka zapobiegawczego.
51-latkowi może grozić do 10 lat więzienia.


 

Źródło: KMP w Lublinie / komisarz Kamil Gołębiowski