Koronawirus w Lublinie: Miasto przygotowało pakiet informacji dla osób z niepełnosprawnościami

Obecna sytuacja w kraju, związana z ogłoszonym stanem epidemii, budzi wiele wątpliwości i pytań związanych zarówno z ogólnymi zasadami bezpieczeństwa, jak i w sprawach dotyczących szczegółowych zagadnień i spraw indywidualnych. Sytuacja ta spowodowała także szereg zmian w zakresie spraw związanych z niepełnosprawnością. W związku z tym Miasto Lublin przygotowało specjalny pakiet informacji dla osób z niepełnosprawnościami zawierający odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w związku z wprowadzonym stanem epidemii.
W Urzędzie Miasta Lublin funkcjonuje Wydział ds. Osób Niepełnosprawnych, a w nim Ośrodek Informacji dla osób z niepełnosprawnościami i ich opiekunów, z którym można kontaktować się telefonicznie pod numerami: (81) 466-30-80, (81) 466-30-83, a także za pomocą poczty elektronicznej (ion@lublin.eu). Miejski Zespół Orzekania o Niepełnosprawności dostępny jest pod numerem telefonu: (81) 466-34-73.
Odpowiedzi na wyżej wspomniane pytania można znaleźć tutaj. Informacje będą na bieżąco uzupełniane, gdy pojawią się nowe pytania lub regulacje prawne.


 

Źródło: UM Lublin