Igrzyska Paraolimpijskie Tokio 2020: Gdzie i kiedy oglądać?

89 sportowców w 12 sportach będzie reprezentować Polskę podczas Igrzysk Paraolimpijskich w Tokio, które startują już jutro.
Polaków zobaczymy w: paralekkoatletyce (34 sportowców), paratenisie stołowym (12), parapływaniu (9), parakolarstwie (7), paraszermierce (7), parapodnoszeniu ciężarów (6), parakajakarstwie (4), parastrzelectwie sportowym (3), parałucznictwie (2), parawioślarstwie (2), tenisie na wózkach (2) i w debiutującym w programie igrzysk parabadmintonie (1 zawodnik).
Igrzyska Paraolimpijskie to odbywające się co 4 lata zawody sportowe w wielu dyscyplinach dla zawodników z niepełnosprawnościami fizycznymi, w tym także niepełnosprawnych z problemami mobilności, po amputacjach kończyn, z utratą wzroku i porażeniem mózgowym. Organizowane są przez Międzynarodowy Komitet Paraolimpijski zarówno w sportach letnich, jak i zimowych. W 1960 roku odbyły się pierwsze letnie igrzyska paraolimpijskie, natomiast zimowe w 1976 roku.

Igrzyska Paraolimpijskie Tokio 2020. Gdzie i kiedy oglądać?

Zmagania paraolimpijczyków podczas igrzysk po raz pierwszy w historii będzie można kompleksowo oglądać w Telewizji Polskiej. O niespotykanym do tej pory zaangażowaniu publicznego nadawcy, skali transmisji i przygotowań opowiedział 15 lipca na konferencji prasowej zorganizowanej przez Polski Komitet Paraolimpijski Marek Szkolnikowski, dyrektor TVP Sport.

– Z radością informuję, że będzie ponad 100 godzin transmisji na żywo – będziemy chcieli pokazać wszystkie sukcesy i medale polskich paraolimpijczyków. Poza tym codzienne, półgodzinne podsumowanie w TVP Sport między 18:00 a 20:00, oraz kronika igrzysk paraolimpijskich przed Teleexpressem
– poinformował dyrektor TVP Sport. Proszę pamiętać, że paraigrzyska nie są tak transmitowane jak igrzyska olimpijskie i nie ze wszystkich aren jest przekazywany sygnał. Ale dlatego wysyłamy też trzy ekipy reporterskie, m.in. Sylwię Michałowską.

O sukcesach zawodników na bieżąco będzie także informować Polskie Radio S.A. o czym zapewnił Krzysztof Kuzak z redakcji sportowej Radiowej „Jedynki”.

Igrzyska Paraolimpijskie Tokio 2020 na naszym portalu

Od jakiegoś czasu możecie obserwować coraz więcej informacji o Igrzyskach pojawiających się na naszym portalu. Będziemy śledzić przebieg imprezy i na bieżąco informować Was o sukcesach naszych reprezentantów. Do tego, każdego dnia Igrzysk o poranku w dziale „Sport” pojawi się plan transmisji telewizyjnej. Dlatego zachęcamy do śledzenia na bieżąco, byście nic nie przegapili.

Zachęcamy również do śledzenia naszych profili na Facebooku i Twitterze.