Kielce: Razem pokonujemy bariery

W sobotę, 14 sierpnia w Przestrzeni w Dolinie Silnicy odbędzie się pierwszy „Integracyjny Festyn Rodzinny”. Wspólna zabawa ze sportowymi atrakcjami rozpocznie się o godz. 14:00.
Wydarzenie organizuje Fundacja BeActive oraz Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie. Współorganizatorem Festynu jest Miasto Kielce.

– Postanowiliśmy zainicjować w Kielcach ideę wspólnych spotkań mieszkańców Kielc, by bawić się i rywalizować bez względu na wiek czy rodzaj niepełnosprawności. Chcemy pokazać jak ważna jest aktywność i integracja w życiu każdego człowieka

– mówi Andrzej Janowski, prezes Fundacji BeActive.
W programie „Integracyjnego Festynu Rodzinnego – Razem pokonujemy bariery” są występy artystyczne oraz pokazy fitness i tańca, ale głównym punktem spotkania będą konkurencje sportowe. Wszystko zostanie przygotowane tak, by zarówno sprawni jak i seniorzy, dzieci oraz osoby z niepełnosprawnościami mogły uczestniczyć w rozgrywkach. Każdy będzie mógł spróbować swoich sił na przykład w badmintonie czy bocci.
W czasie Festynu wystąpi wokalista Paweł Jabłoński.
Wydarzenie zakończy się dekoracją i wręczeniem nagród dla zwycięzców poszczególnych konkursów oraz wspólnym grillowaniem.


 

Źródło: Biuro Prasowe UM Kielce