Profilaktyka 40 Plus: Piknik profilaktyczny na Dolnej Równi Krupowej w Zakopanem

Małopolski Oddział Wojewódzki Narodowego Funduszu Zdrowia i Urząd Miasta Zakopane zapraszają w niedzielę 15 sierpnia w godzinach 12.00 – 18.00 na piknik profilaktyczny na Dolnej Równi Krupowej.
W niedzielę 15 sierpnia w Zakopanem eksperci z Małopolskiego OW NFZ odpowiedzą na wszystkie pytania dotyczące programu Profilaktyka 40 Plus i pomogą wypełnić ankietę, na podstawie której (po 2 dniach) otrzymasz e-skierowanie na bezpłatne badania.
Dodatkowo na wszystkich odwiedzających będą czekać:

  1. konsultacje z onkologiem
  2. konsultacje z pulmonologiem
  3. konsultacje dietetyczne
  4. obliczanie wskaźnika BMI
  5. pomiary składu masy ciała
  6. pomiar poziomu cukru i ciśnienia

W trakcie pikniku będzie można nauczyć się samodzielnie badać piersi, co – oprócz regularnej mammografii lub USG – jest jednym z elementów profilaktyki raka piersi.
Przy stanowiskach MOW NFZ oprócz informacji nt. programu „Profilaktyka 40 PLUS”, otrzymasz kartę EKUZ, potwierdzisz profil zaufany i aktywujesz Internetowe Konto Pacjenta.
W trakcie pikniku będzie można zaszczepić się przeciwko COVID-19 jednodawkową szczepionką firmy Johnson & Johnson. Na szczepienie nie trzeba się rejestrować – wystarczy przyjść i okazać dowód osobisty. Szczepić będą przeszkoleni medycy ze Szpitala Powiatowego im dra T. Chałubińskiego w Zakopanem, a przed dokonaniem iniekcji pacjent przejdzie standardową kwalifikację.
Ze szczepienia mogą skorzystać osoby dorosłe.


 

Źródło: MOW NFZ