Przeglądarka 132/10.08.2021

LUBUSKIE: NIEPEŁNOSPRAWNY NIE OTRZYMAŁ PIENIĘDZY ZE ZBIÓRKI. MUSI ŻEBRAĆ, BY ZJEŚĆ

22-latka z województwa lubuskiego oszukała niepełnosprawnego 45-latka. Wiedząc, że mężczyzna jest po zawale i dwóch udarach, ma problemy z mówieniem i na dodatek niedowład lewej części ciała, zgłosiła się do niego z propozycją zorganizowania zbiórki w internecie. Zebrała ponad 6,5 tys. złotych. Mężczyźnie przelała zaledwie 2,7 tys. Resztę przywłaszczyła i oddać nie chce.
Czytaj całość na Interia.pl

Mieli za sobą długą drogę. Skandaliczne potraktowanie niepełnosprawnych kibiców Śląska Wrocław

Na trybunach pojawiło się łącznie około 3400 widzów. Jak się okazało, nie wszyscy kibice z Wrocławia zostali wpuszczeni na stadion estońskiej drużyny. To efekt decyzji delegata UEFA.
„Niestety, pomimo zakupionych biletów delegat UEFA nie zgodził się na naszą obecność na trybunach. Pozostaje nam wspierać WKS Śląsk Wrocław zza płotu stadionu. Do tego skandalu jeszcze wrócimy!” – zakomunikował Klub Kibiców Niepełnosprawnych Śląska Wrocław.
Czytaj całość na WP.pl

Od 6 lat nie była na spacerze, a mąż kąpie ją w misce, bo nie mają łazienki. Małgorzata jest uwięziona w mieszkaniu

Pani Małgorzata mieszka na czwartym piętrze, bez łazienki i bez windy. Niepełnosprawna i niesamodzielna kobieta wraz z mężem starają się od kilku lat o zamianę mieszkania komunalnego. Bezskutecznie. Sprawę poruszyli reporterzy magazynu Uwaga! TVN.
Czytaj całość na TVN.pl

Odzyskał wzrok po pielgrzymce do Fatimy. Później został księdzem

Chris da Sousa od dziecka miał problemy ze wzrokiem. Przez lata lekarze byli bezradni i ostrzegali go, że kiedy dorośnie, może całkowicie przestać widzieć. Jednak pielgrzymka do Fatimy i modlitwa zmieniły wszystko.
Czytaj całość na Stacja7.pl

Opracowali strategię ws. zmian w DPS-ach, ale resort rodziny odłożył ją na półkę. ”Stracimy kolejne 20 lat”

Miała być ewolucja i faktyczna dobra zmiana w systemie opieki w Polsce. Specjalny zespół przez wiele miesięcy pracował nad strategią, która miała sprawić, że osoby z niepełnosprawnością, seniorzy, nie musieli trafiać do Domów Opieki Społecznej tylko dlatego, że nie ma się kto nimi zająć. Dziś już wiadomo, że ta strategia nie będzie realizowana. Bo nagle pojawił się zupełnie nowy dokument.
Czytaj całość na Tokfm.pl

Rynek pracy otwiera się na niepełnosprawnych

Rynek pracy przechodzi duże zmiany spowodowane przez epidemię koronawirusa. Część z nich, choćby rozwój pracy zdalnej, są korzystne dla osób z niepełnosprawnością, zwiększając ich szanse na znalezienie zatrudnienia.
Wcześniej za każdym razem, gdy w polskie przedsiębiorstwa uderzały mniejsze lub większe kryzysy, to zazwyczaj dotykały one w bardzo poważnym stopniu osoby z niepełnosprawnością. Ci pracownicy często byli w pierwszej kolejności zwalniani, gdy firma szukała oszczędności, pracodawcy niechętnie też przyjmowali do pracy OzN, gdyż niezbyt cenili ich umiejętności zawodowe. Teraz jednak w warunkach postpandemicznych wzrosła pozycja OzN na rynku pracy.
Czytaj całość na Money.pl

Wniosek o świadczenie pielęgnacyjne dopiero po zawieszeniu emerytury

Nie można czekać z zawieszeniem pobierania emerytury, jeśli chce się złożyć wniosek o świadczenie pielęgnacyjne. Tylko wtedy organ może wydać decyzję o wypłacie – stwierdził WSA w Gdańsku.
Czytaj całość na Gazetaprawna.pl