Japonia: Honda opracowuje buty z systemem nawigacji dla osób niewidomych

Jak czytamy w komunikacie prasowym, Honda Motor Co. Ltd powołała 11 czerwca do życia nową spółkę pod nazwą Ashirase Inc, która będzie pracowała nad innowacyjnymi butami wyposażonymi w system nawigacji dla osób niewidomych. Jak firma zapowiada w opublikowanym komunikacie, planuje się wprowadzenie produktu na rynek do końca roku podatkowego 2023, przypadającego w Japonii na 31 marca.
Ashirase to system nawigacji składający się z aplikacji na smartfona i trójwymiarowego urządzenia wibrującego, w tym czujnika ruchu, który jest przymocowany do buta.
W oparciu o trasę ustaloną za pomocą aplikacji urządzenie wibruje, zapewniając nawigację. Gdy użytkownik powinien iść prosto, wibrator umieszczony na przedniej części stopy wibruje, a gdy użytkownik zbliża się do skrętu w prawo lub w lewo, wibrator po prawej lub lewej stronie wibruje, aby powiadomić użytkownika. Nawigacja oferowana przez Ashirase umożliwia intuicyjne zrozumienie trasy, dzięki czemu użytkownik nie musi stale zwracać uwagi na kierunek, co umożliwia użytkownikowi bezpieczniejsze poruszanie się.


 

Źródło: Honda Motor Co.