Przeglądarka 124/15.06.2021

Czuję się zastraszana przez starostę – mówi matka niepełnosprawnego dziecka

Leszek Bajon, starosta słubicki (PO) walczy z krytyką w internecie. Wezwał do usunięcia wpisów internetowych pod swoim adresem. Grozi również sądem i postępowaniem karnym oraz komorniczym matce niepełnosprawnego dziecka.
Czytaj całość na Zachod.pl

„Nie mam środków do życia”. „Fanka Popka” traci wzrok i pozywa tatuatora

W 2016 roku media rozpisywały się o „fance Popka” Aleksandrze, która zdecydowała się na wytatuowanie gałek ocznych. Już podczas zabiegu pojawiły się komplikacje. W rozmowie z reporterem programu Alarm! 26-latka podzieliła się swoją historią. Wrocławska instagramerka zamierza dochodzić swoich praw w sądzie.
Czytaj całość na Tysol.pl

Według skargi Apple dyskryminuje klientów niepełnosprawnych

Brytyjski Rzecznik ds. Finansów wszczął dochodzenie w celu ustalenia, czy jabłko dyskryminuje klientów ze znacznym stopniem niepełnosprawności poprzez swoje Program aktualizacji iPhone’a warunki.
Skarga została złożona przez Colina Hughesa, quadriplegic użytkownika Apple, który twierdzi, że nie jest w stanie spełnić wymogu Apple UK, aby osobiście odwiedzić sklep w celu dołączenia lub odnowienia…
Hughes, z którym wcześniej dzielił się 9to5Mac jego poglądy na temat co Apple robi dobrze, a co źle w swoim dostępność funkcje dla tych, którzy nie mogą używać swoich ramion.
Czytaj całość na Cyberfeed.pl

Nie ma rąk i nóg. Ma dzieci i niezwykle piękną żonę. Inspiruje miliony

Australijski ewangelizator i mówca motywacyjny Nick Vujicic od urodzenia nie ma rąk ani nóg. Nie przeszkadza mu to jednak w prowadzeniu na całym świecie wykładów na temat niepełnosprawności, motywacji i wiary w Boga. Odwiedza polityków i prowadzi własną fundację charytatywną. Ma także żonę i czwórkę dzieci. Nick Vujicic udowodnił, że nawet z pozornymi przeszkodami nie do przejścia można osiągnąć sukces i wieść piękne życie.
Mówca motywacyjny Nick Vujicic spotkał się ostatnio z gubernatorem stanu Oklahoma Kevinem Stittem. Wrzucił na Instagrama zdjęcie z politykiem. Podkreślił, że działa on na rzecz ludzi niepełnosprawnych, co niezwykle zainspirowało także samego Nicka Vujicica.
Czytaj całość na O2.pl

Ponad dwa lata bez stomatologa. Dramat niepełnosprawnych pacjentów

Dramat pacjentów z Koszalina i okolic. Od blisko 2,5 roku zamknięta jest przyszpitalna Poradnia Stomatologiczna dla Osób Niepełnosprawnych, wymagających specjalistycznego leczenia. Osoby przykute do łóżek i niesamodzielne są skazane na doraźne leczenie antybiotykami lub wielokilometrowe podróże do innych miast. Szpital tłumaczy się remontem, ale lokalni politycy mówią wprost – to trwa za długo.
Czytaj całość na TVP.pl

Niepełnosprawna mieszka w ruinie domu. MOPS: nie mamy pola do popisu

Niepełnosprawna 60-latka mieszka samotnie w rozpadającym się domu w Radomsku. Pani Janina ze względu na stan zdrowia nie może pracować. Utrzymuje się z renty i zasiłku, wynoszących łącznie niewiele ponad tysiąc złotych. Mimo pomocy z MOPS-u nie jest w stanie wyremontować swojego mieszkania. Materiał „Interwencji”.
Czytaj całość na Polsatnews.pl