Pierwszy dzień Paralekkoatletycznych Mistrzostw Europy: Joanna Mazur ze złotym medalem. Świetne występy Polaków

Aż 13 razy Polacy stawali na podium podczas pierwszego dnia Paralekkoatletycznych Mistrzostw Europy, które odbywają się w Bydgoszczy.
Po porannych złotych medalach Joanny Mazur i przewodnika Michała Stawickiego na dystansie 1500 metrów oraz Faustyny Kotłowskiej w rzucie dyskiem w kat. F64 i w kat. F55 Karoliny Strawińskiej, wieczorem złoto w biegu na 100 metrów w kat. T47 wywalczył Michał Derus. To jego kolejne złoto w mistrzostwach Europy, bo od 2014 roku nie zszedł z najwyższego stopnia podium.
Kolejny złoty medal wywalczył w ostatniej wtorkowej konkurencji Bartosz Tyszkowski, który był najlepszy w pchnięciu kulą w kat. F41.
Wcześniej srebrny medal w rzucie dyskiem w kat. F38 wywalczyła Natalia Jasińska, która jeszcze niedawno koncentrowała się na biegach i skoku w dal. Również srebrny medal w pchnięciu kulą w kat. F55 wywalczył Lech Stoltman.
Ostatnie wtorkowe srebro dla Polski wywalczył w rzucie maczugą w kat. F32 Maciej Sochal.
Przed południem na drugim stopniu podium stawali także Michał Głąb (pchnięcie kulą, F33) i Katarzyna Kisiel (bieg na 400 metrów, T47), a na trzecim Lucyna Kornobys (rzut oszczepem, F34), Łukasz Wietecki (bieg na 5000 metrów, T13) i Agata Galan (bieg na 400 metrów, T47).

Źródło: PKPar