Bydgoszcz: Ruszyły Paralekkoatletyczne mistrzostwa Europy

Paralekkoatletyczne mistrzostwa Europy odbędą się w dniach 1-5 czerwca na stadionie Zawiszy w Bydgoszczy. To będą największe paralekkoatletyczne mistrzostwa Starego Kontynentu w historii.
Reprezentacja Polski liczy 78 osób. Impreza będzie nie tylko okazją do zdobycia medali mistrzostw Europy, ale potwierdzenia wysokiej formy przed igrzyskami w Tokio i poprawienia pozycji w rankingach.
Trzy lata temu w Berlinie biało-czerwoni zdobyli aż 61 medali w tym 26 złotych. Reprezentanci Polski nie ukrywają ekscytacji, że po raz pierwszy w historii będą mogli startować na tak wielkiej imprezie w Polsce.
To będzie siedemnasta edycja mistrzostw, a zawodnicy będą rywalizować w osiemdziesięciu sześciu konkurencjach biegowych, dwudziestu skokowych i pięćdziesięciu ośmiu rzutowych. Bydgoska impreza będzie największą tego typu w historii mistrzostw Europy dla sportowców z niepełnosprawnościami. To też największa impreza w sporcie paraolimpijskim na świecie przed igrzyskami olimpijskimi w Tokio.
– Zawodnicy od kilku dni zjeżdżają do Bydgoszczy, a największa grupa przyjechała w niedzielę.
Każdego dnia Paralekkoatletycznych Mistrzostw Europy Bydgoszcz 2021 zawodnicy będą rywalizować w dwóch sesjach – porannej i popołudniowej. Zmagania będą rozpoczynać się o godz. 10 i 17.30.
Impreza jest współfinansowana przez Miasto Bydgoszcz, Województwo Kujawsko-Pomorskie oraz Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.


 

Źródło: PKParr / PZSN Start / UM Bydgoszcz