Warszawa: Blisko 3,5 mln złotych na rehabilitację zawodową osób z niepełnosprawnościami

Ponad 80 tys. zł można otrzymać na organizację stanowiska pracy dla osoby z niepełnosprawnością. Warszawski Urząd Pracy proponuje też inne rodzaje wsparcia aktywizacji zawodowej tej grupy osób.
Urząd Pracy m. st. Warszawy wspiera rehabilitację zawodową osób z niepełnosprawnościami. W tym roku ma na to 3 mln 400 zł.
To kwota, która pozwala na skorzystanie z wielu form wsparcia. O dofinansowanie może ubiegać się pracodawca, ale także osoby z niepełnosprawnością, które chcą założyć własny biznes.
Bezrobotni, czy poszukujący pracy, mogą otrzymać środki na działalność gospodarczą czy udział w spółdzielni socjalnej. Kwota o którą można się ubiegać to  ponad 80 tys. zł.
W zależności od wysokości środków o które ubiegał się wnioskodawca, działalność musi być prowadzona przez 12 lub 24 miesiące.
Pracodawca, który chce uzyskać zwrot kosztów wyposażenia stanowiska pracy, również może otrzymać kwotę ponad 80 tys. zł, czyli piętnastokrotność przeciętnego wynagrodzenia. Utworzone miejsce pracy musi funkcjonować przez 36 miesięcy.
Urząd może także dokonać zwrotu kosztów części szkolenia pracownika niepełnosprawnego do wysokości 70% kosztów szkolenia. Można także skorzystać z oferty staży oraz finansowania szkoleń indywidualnych.
Szczegółowe informacje dostępne są na stronie internetowej:
https://warszawa.praca.gov.pl/osoby-z-niepelnosprawnoscia-nabory-wnioskow


 

Źródło: Wydział Prasowy, Urząd m. st. Warszawy