Firma Apple wprowadziła usługę SignTime. Rozwija także dostępność swoich produktów

Firma Apple ogłosiła w minionym tygodniu zaawansowane funkcje oprogramowania przeznaczone dla osób z niepełnosprawnością ruchową, wzrokową, słuchową i poznawczą. Te technologie nowej generacji potwierdzają dewizę Apple, że dostępność jest prawem człowieka, i rozwijają długą historię firmy w dostarczaniu wiodących w branży funkcji, dzięki którym produkty Apple można dostosowywać dla wszystkich użytkowników.
Jeszcze w tym roku, dzięki aktualizacjom oprogramowania we wszystkich systemach operacyjnych Apple, osoby, u których występują problemy z kończynami górnymi będą mogły poruszać się po Apple Watch za pomocą AssistiveTouch; iPad będzie obsługiwał sprzęt do śledzenia wzroku innych firm, aby ułatwić sterowanie; a dla osób niewidomych i słabowidzących wiodący w branży czytnik ekranu VoiceOver firmy Apple będzie jeszcze inteligentniejszy, wykorzystując inteligencję urządzenia do eksploracji obiektów na obrazach. Wspierając neuro-różnorodność, Apple wprowadza nowe dźwięki w tle, aby zminimalizować rozproszenie użytkownika, a dla osób niesłyszących lub niedosłyszących Made for iPhone (MFi) wkrótce będzie obsługiwać nowe dwukierunkowe aparaty słuchowe.
W czwartek (20 maja), Apple uruchomiło również nową usługę o nazwie SignTime. Dzięki temu klienci mogą komunikować się z AppleCare i działem obsługi klienta detalicznego za pomocą amerykańskiego języka migowego (ASL) w USA, brytyjskiego języka migowego (BSL) w Wielkiej Brytanii lub francuskiego języka migowego (LSF) we Francji, bezpośrednio w przeglądarkach internetowych. Klienci odwiedzający placówki stacjonarne Apple Store mogą również używać SignTime do zdalnego dostępu do tłumacza języka migowego bez konieczności wcześniejszej rezerwacji. SignTime będzie początkowo uruchamiany w Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii i Francji, a w przyszłości planowana jest ekspansja na kolejne kraje.

„W Apple od dawna uważamy, że najlepsza na świecie technologia powinna odpowiadać na potrzeby wszystkich, a nasze zespoły nieustannie pracują nad zapewnieniem dostępności we wszystkim, co robimy”

– powiedziała Sarah Herrlinger, starszy dyrektor Apple ds. Globalnych zasad i inicjatyw dotyczących dostępności.

„Dzięki tym nowym funkcjom przesuwamy granice innowacji dzięki technologiom nowej generacji, które zapewniają rozrywkę i funkcje technologii Apple jeszcze większej liczbie osób.

AssistiveTouch dla Apple Watch

Aby wspierać użytkowników o ograniczonej mobilności, Apple wprowadza nową, rewolucyjną funkcję ułatwień dostępu dla Apple Watch. AssistiveTouch dla watchOS pozwala użytkownikom z dysfunkcjami kończyn górnych korzystać z zalet zegarka Apple Watch bez konieczności dotykania wyświetlacza lub elementów sterujących. Korzystając z wbudowanych czujników ruchu, takich jak żyroskop i akcelerometr, wraz z optycznym czujnikiem tętna i uczeniem maszynowym na urządzeniu, Apple Watch może wykryć subtelne różnice w ruchu mięśni i aktywności ścięgien, co pozwala użytkownikom poruszać się kursorem na ekranie za pomocą serii gestów dłoni, takich jak szczypanie lub zaciskanie. AssistiveTouch na Apple Watch umożliwia użytkownikom, którzy mają problemy z kończynami, łatwiejsze odbieranie połączeń przychodzących, sterowanie wskaźnikiem ruchu na ekranie oraz dostęp do Centrum powiadomień, Centrum sterowania i wiele więcej.

Obsługa Eye-Tracking dla iPada

iPadOS będzie obsługiwał urządzenia do śledzenia wzroku innych firm, umożliwiając użytkownikom sterowanie iPadem za pomocą samych oczu. Jeszcze w tym roku kompatybilne urządzenia MFi będą śledzić, w które miejsce na ekranie jest skierowany wzrok użytkownika, a wskaźnik będzie się poruszał, podążając za nim.

Przeglądaj obrazy za pomocą VoiceOver

Apple wprowadza nowe funkcje do czytnika ekranu VoiceOver. Opierając się na ostatnich aktualizacjach, które wprowadziły opisy obrazów do VoiceOver, użytkownicy mogą teraz odkrywać jeszcze więcej szczegółów na temat osób, tekstu, danych tabeli i innych obiektów na obrazach. Użytkownicy mogą nawigować po zdjęciu paragonu, tak jak w tabeli: wierszami i kolumnami, wraz z nagłówkami tabeli. VoiceOver może również opisywać pozycję osoby wraz z innymi obiektami na obrazach – dzięki czemu ludzie mogą szczegółowo przeżywać wspomnienia, a dzięki funkcji Oznaczenia użytkownicy mogą dodawać własne opisy do personalizacji zdjęć rodzinnych.


 

Źródło: Apple.com