Firma Envision zaprezentowała najnowszą generację okularów dla niewidomych opartych na sztucznej inteligencji

Najnowsze inteligentne okulary Envision Technologies BV zasilane sztuczną inteligencją (AI) dla osób niewidomych i niedowidzących zostały zaprojektowane, aby pomóc w czytaniu, skanowaniu twarzy i wykonywaniu codziennych zadań. Ten asystent wizualny został przedstawiony w trakcie 2022 Assistive Technology Conference na California State University Northridge (CSUN). Firma Envision zaktualizowała swoją platformę i ekosystem oparty na sztucznej inteligencji o ulepszone optyczne rozpoznawanie znaków (OCR) i lepsze rozpoznawanie tekstu dzięki inteligencji kontekstowej.
Opracowany na Enterprise Edition Google Glass, Envision zadebiutował na konferencji CSUN 2020 i teraz zmienia życie setek osób niewidomych i niedowidzących.
Nowa generacja okularów wykorzystuje sztuczną inteligencję (AI) do wyodrębniania różnego rodzaju informacji z obrazów, a następnie wypowiada je na głos, umożliwiając niewidomym i niedowidzącym użytkownikom czytanie dokumentów w pracy, rozpoznawanie znajomych, znajdowanie rzeczy osobistych w domu, korzystanie z transportu publicznego, i ogólnie sprawia, że osoby niewidome cieszą się większą niezależnością i zrozumieniem otaczającego ich świata.
Okulary Envision są dostępne w sugerowanej cenie detalicznej 3500 dolarów. Można je kupić bezpośrednio od producenta i poprzez globalną sieć dystrybutorów.
Envision tworzy pomocnicze technologie i usługi, aby pomóc większej liczbie osób samodzielnie funkcjonować. Wykorzystując moc sztucznej inteligencji, produkty Envision umożliwiają każdemu, kto ma słaby wzrok lub go nie ma, interakcję z otaczającym światem na własnych warunkach, tworząc możliwości, dostęp i inkluzywność. Envision ma ponad 200 000 klientów na całym świecie, a w 2019 roku zdobył nagrodę Google Play za najlepszą aplikację z ułatwieniami dostępu. Założona w 2017 roku firma Envision znajduje się w Hadze w Holandii.


 

Źródło: PressRoom Letsenvision.com