Firma Miele opracowała pralkę dla osób niewidomych

Od chwili powstania w 1899 roku Miele jest niezależną, rodzinną firmą, zaangażowaną w równym stopniu w sprawy jej właścicieli, pracowników, klientów, dostawców, środowiska i społeczeństwa.
Firma koncentruje się na produkcji urządzeń AGD do kuchni, pralni i pielęgnacji podłóg, a także produktów wykorzystywanych w działalności gospodarczej oraz urządzeń medycznych („Miele Professional”). Strategiczna wizja Miele to być najbardziej zaufaną i pożądaną marką premium na świecie.
Miele oferuje swoim klientom produkty, które wyznaczają standardy trwałości, wydajności, łatwości użytkowania, efektywności energetycznej, projektowania i obsługi. Odpowiada to wiodącej zasadzie „Immer besser”, którą założyciele – Carl Miele (z lewej) i Reinhard Zinkann – umieścili na swoich pierwszych maszynach i która charakteryzuje Miele do dziś.
Jednym z najnowszych produktów firmy jest pralka, która ma ułatwić życie osobom niewidomym. Urządzenie jest wyposażone w dotykowe oznaczenia, czujniki dotykowe i wskaźniki akustyczne, a dodatkowo posiada dźwiękową instrukcję obsługi. Projekt urządzenia był na bieżąco konsultowany z Royal National Institute of Blind People (RNIB).
Robin Spinks, starszy menedżer ds. Innowacji w RNIB, powiedział:

Nasz zespół ds. Innowacji współpracuje na całym świecie z markami konsumenckimi, aby ułatwić rozwój produktów sprzyjających włączeniu społecznemu. Cieszymy się, że Miele przy projektowaniu swoich produktów uwzględniła potrzeby osób niewidomych. Jesteśmy bardzo podekscytowani potencjałem tego produktu i zmianami, jakie może on przynieść branży w przyszłości ”.

Interfejs posiada dotykowe elementy sterujące i wypukłe oznaczenia, dzięki czemu bez najmniejszego problemu obsłuży go osoba niewidoma. Ma również wskaźniki dźwiękowe: każdemu wyborowi i ustawieniu towarzyszy indywidualny ton.
Interfejs użytkownika składa się z dwóch części. Istnieje duża tarcza z 12 programami prania, z których każdy jest oznaczony dotykowymi formacjami kropek. Po wybraniu programu rozlegnie się odpowiedni dźwięk.
Pionowa wypukła linia prowadzi użytkownika od pokrętła do dotykowego panelu sterowania, który pozwala na kontrolę dodatkowych ustawień, takich jak temperatura prania, pranie wstępne oraz zaplanowanie opóźnionego uruchomienia.
Z urządzenia można korzystać w połączeniu z technologią CapDosing Miele, która ma za zadanie ułatwić dozowanie detergentu odpowiednio do danego programu prania.
Maszyna ma klasę A +++ i ma pojemność 8 kg (odpowiada to 40 koszulkom). Podobnie jak inne pralki tej marki, posiada opatentowany bęben o strukturze plastra miodu firmy Miele, który sprawia, że odzież podczas prania nie ulega poszarpaniu i nieprzewidzianym zaczepom.


 

Źródło: opticianonline.net