Wałbrzych: Poznajcie policjantkę, która spełnia marzenia niepełnosprawnych

Wałbrzyska policjantka drugiego komisariatu – st. sierż. Daria Janczak – jest pomysłodawcą projektu „Spełniamy marzenia osób niepełnosprawnych o profesjonalnej sesji zdjęciowej”. W najbliższy weekend zorganizuje już trzecie tego typu przedsięwzięcie, a jej bohaterką została mieszkanka Świebodzic. Z tej właśnie okazji funkcjonariuszkę na spotkanie zaprosili Paweł Ozga – Burmistrz tej miejscowości – oraz jego zastępca Tobiasz Wysoczański. Rozmowa dotyczyła wsparcia przez Gminę Świebodzice organizacji tego projektu.
Tym razem st. sierż. Daria Janczak – wraz z grupą zaprzyjaźnionych osób – spełni marzenie niepełnosprawnej mieszkanki Świebodzic, która biorąc udział właśnie w tego typu przedsięwzięciu zmotywuje się do pokonywania trudności codziennego życia i nabierze odwagi do przekraczania swoich własnych słabości. Burmistrz Świebodzic Paweł Ozga podczas oficjalnego spotkania z wałbrzyską policjantką podziękował jej za wspieranie osób niepełnosprawnych, w tym właśnie mieszkanki gminy, którą on reprezentuje. Temat profesjonalnej sesji zdjęciowej do najbliższej soboty jest niespodzianką. Dodatkowo funkcjonariuszka drugiego komisariatu realizując tego typu akcje charytatywne, a będzie to już trzecia edycja tego projektu, buduje również pozytywny wizerunek Policji w społeczeństwie.
Przypomnijmy, że st. sierż. Daria Janczak, kiedy nie zakłada niebieskiego munduru i nie zajmuje się aktywnością charytatywną, pasjonuje się również sportem. Między innymi rekreacyjnie dużo biega i chodzi po górach. W 2018 roku zdobyła nawet Koronę Półmaratonów Polskich startując m.in. w zawodach w Sobótce, Poznaniu, Wrocławiu, Wałbrzychu i Krakowie, a rok później odebrała Koronę Maratonów Polskich biorąc udział w imprezach w Dębnie, Krakowie, Wrocławiu, Warszawie i Poznaniu.


 

Źródło: Wydział Prasowy, KMP Wałbrzych