Poznajcie najlepszego masażystę w województwie łódzkim

Bartłomiej Kubiak jest najlepszym fizjoterapeutą – masażystą w województwie łódzkim, a pracuje w Miejskim Centrum Medycznym na Widzewie.
Dziś, bez kolejki, z rehabilitacji u niego mogą skorzystać osoby ze znacznym stopniem niepełnosprawności – również dzieci. Warto, szczególnie, że dla komfortu pacjentów rehabilitacja dla dzieci i dla dorosłych korzysta z osobnych wejść oraz niezależnych gabinetów fizjoterapii.
Bartłomiej Kubiak, wystartował w ogólnopolskim plebiscycie na fizjoterapeutę – masażystę. W województwie łódzkim zajął pierwsze miejsce. Zagłosowało na niego 1655 osób.
– Od 11 lat pracuję w miejskiej poradni rehabilitacyjnej na Widzewie. Specjalizuję się w masażu leczniczym – mówi Bartłomiej Kubiak.
Pan Bartłomiej przyjmuje pacjentów w poradni rehabilitacyjnej przy al. Piłsudskiego 157, która to należy do Miejskiego Centrum Medycznego Widzew.
– Jestem bardzo dumna z wyróżnienia dla Pana Bartłomieja, ale też nie powinien mnie chyba dziwić. Pacjenci osobiście przychodzą do mnie, by podziękować za jego pracę. I każdy, kto skorzystał z masaży leczniczych u naszego pana Bartłomieja – chce do niego wrócić jeśli ma takie skierowanie – dodaje Elżbieta Junczyk, dyrektor MCM Widzew.
Gabinety rehabilitacji w poradni przy al. Piłsudskiego 157 przeszły kapitalny remont. Kupiono też nowy sprzęt do rehabilitacji. Jest to poradnia, która nie dość, że posiada oddzielne gabinety dla dzieci i dla dorosłych, to ma też oddzielne wejścia do tych części poradni. Takie oddzielenie dorosłych i dzieci – szczególnie w dobie covid – zapewnia większe bezpieczeństwo i komfort pacjentów.
Teraz poradnia zachęca do wizyt szczególnie osoby ze znacznym stopniem niepełnosprawności. Ci pacjenci dostaną się na fizjoterapię bez czekania w kolejce.
Przypomnijmy, że w maju poradnia rehabilitacyjna przy al. Piłsudskiego 157 została uruchomiona ponownie. Miejskie centrum medyczne wprowadziło szereg zasad, które mają zapewnić bezpieczeństwo pacjentom:
– fizjoterapeuci przyjmują stosując środki ochrony osobistej: jednorazowe rękawiczki, maseczki czy przyłbice
– również pacjenci muszą przychodzić na zabiegi w maseczkach
– każdy z pacjentów, przed rozpoczęciem zabiegów, musi wypełnić ankietę, w której zaznaczy, czy przechodził lub przechodzi ostrą infekcję oraz czy ma kontakty
z osobami w kwarantannie lub zarażonymi covid. Podobną ankietę wypełnia każdego następnego dnia, przed rozpoczęciem zabiegu.
– codzienne badanie temperatury ciała dotyczy zarówno pacjenta wchodzącego do poradni, jak i fizjoterapeutów wykonujących zabiegi
– pacjenci w przebieralniach wkładają swoją odzież do jednorazowych worków;
w szatni może przebywać jedna osoba
– pacjenci są umawiani na konkretną godzinę – tak, by nie spotykali się z innymi osobami w przebieralni
– osoba towarzysząca/opiekun może pojawić się tylko z osobą
z niepełnosprawnościami lub z dzieckiem
Same zabiegi również zostały zorganizowane w inny sposób:
– miejsce i sprzęt wykorzystywane w czasie zabiegu są dezynfekowane po każdym pacjencie
– jest zachowany odstęp między rehabilitowanymi


 

Źródło: Biuro Rzecznika Prasowego Prezydent Miasta Łodzi