Przeglądarka 100/15.12.2020

Nowa choroba. Pacjenci skarżą się na ból oczu

Ponad 300 osób trafiło do szpitala w Indiach z objawami nowej, tajemniczej choroby. Wielu dorosłych, ale także dzieci, skarży się na piekący ból w oczach, wymioty, mają drgawki, wahania nastroju, a nawet tracą przytomność. Wszystko dzieje się od soboty 5 grudnia. Rząd indyjski uspokaja, że dolegliwość nie jest związana z koronawirusem: wszyscy pacjenci mają negatywny test na obecność COVID-19. Władze początkowo sądziły, że winna może być zanieczyszczona woda pitna, jednak po testach w laboratorium wykluczyły tę możliwość. Rządowi nie wierzy opozycja indyjska, która uważa, że ten próbuje coś ukryć.
Czytaj całość na WP.pl

Pisarz nie może przyjąć nagrody, bo straci zasiłek na niepełnosprawne dziecko

Pisarz Igor Jarek jest jednym z nominowanych do Paszportów „Polityki”. Nagroda to nie tylko prestiż, ale również pieniądze. Jak się jednak okazuje, wyróżnienie może być dla niego sporym problemem. Mężczyzna pobiera bowiem zasiłek na niepełnosprawne dziecko. Pieniądze z nagrody, mogą spowodować, że świadczenie zostanie mu odebrane.
Czytaj całość na Polsatnews.pl

Życie pani Sylwii to droga przez mękę! Jej historia poruszyła internautów

Sytuacja pani Sylwii z niewielkich Brzezin pod Kielcami jest dramatyczna. Kobieta sama wychowuje czwórkę niepełnosprawnych dzieci. Warunki mieszkaniowe całej rodziny są fatalne. Doświadczona przez życie kobieta nie poddaje się jednak i robi wszystko, by zapewnić normalny byt swoim dzieciom.
Czytaj całość na SE.pl

Niepełnosprawny więzień musiał płacić współosadzonym, by zmienili mu pieluchy? Interwencja posłanki Lewicy

Marcelina Zawisza, posłanka Lewicy, zawiadomiła Okręgowy Inspektorat Służby Więziennej w Opolu o wszczęciu interwencji poselskiej. Chodzi o nieprawidłowości, do jakich miało dochodzić w Oddziale Zewnętrznym w Grodkowie.
Sprawa dotyczy niepełnosprawnego więźnia, który odbywa karę w Grodkowie. Mężczyzna porusza się na wózku, a z uwagi na charakter choroby, korzysta z pieluch.
Z ustaleń posłanki wynika, że początkowo odsiadywał on wyrok w specjalistycznym ośrodku, gdzie cele i łaźnie były dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. Z powodu pandemii został jednak przeniesiony do Grodkowa.
Czytaj całość na Naszemiasto.pl

Project Angel – motocykl zaprojektowany po to, by dać radość z jazdy niepełnosprawnemu chłopcu

Tyler Haynes jest konstruktorem niestandardowych motocykli w „Industrial Moto” (Wirginia, USA). Gdy jego realizacja „Grom Utility Sidecar” odniosła sukces, to napisał do niego motovloger Chris. Interesowało go, czy Taylor może stworzyć taki wózek boczny, żeby bezpiecznie mógł przewozić w nim brata, cierpiącego na zespół Angelmana.
Czytaj całość na Motocaina.pl