W polsce jak w bajce? Rząd podsumował 100 dni swojej pracy

Koncentrujemy się na budowie silnej, odważnej i ambitnej Polski. Udowodniliśmy, że to, co dla wielu było niemożliwe, stało się faktem – mówił szef rządu. Kontynuując, podkreślił, że prowadzone działania mają służyć jak najlepiej Ojczyźnie i wszystkim Polakom. Premier zaznaczył, że wszystkie realizowane obietnice są możliwe dzięki sprawnemu zarządzaniu budżetem państwa i  finansami publicznymi. Wskazał, że w ciągu 5 lat nastąpił wzrost dochodów podatkowych o 130 mld zł, a w styczniu 2020 w budżecie jest ponad 3,4 mld złotych nadwyżki.
Budujemy Polskę marzeń, spełniamy marzenia, realizujemy marzenia wielu ludzi. 13. emerytura to fakt, 14. emerytura przyjęta przez rząd. Godna waloryzacja. Chcemy, by seniorzy mogli godnie żyć, realizować swoje marzenia. Tworzymy domy i kluby Senior Plus. Do końca roku będzie ich ok. 1000. To inwestycja w więź międzypokoleniową, w aktywność społeczną seniorów – mówiła minister rodziny Marlena Maląg.
Rząd systematycznie dąży do tego, aby seniorom było łatwiej, a ich sytuacja materialna poprawiała się z roku na rok. Obietnice przekładają się na konkretne działania, takie jak m.in. wzrost najniższych emerytur z 880,45 zł w 2015 r. do 1200 zł  w 2020 r.


 

Źródło: MRPiPS