Przeglądarka 98/04.12.2020

Kolejne poznańskie skrzyżowania z sygnalizacją akustyczną

Trzy poznańskie skrzyżowania zyskały sygnalizację akustyczną.
Chodzi o sygnalizacje świetlne na Żegrzu. Urządzenia mają zwiększyć bezpieczeństwo osób niewidomych i niedowidzących. Pojawiają się one na najbardziej ruchliwych ulicach, również tych stanowiących dojazd do osiedli. Głośniki emitują dźwięki informujące o kolorze nadawanego światła.
Czytaj całość na Epoznan.pl

Niesamowita akcja pomocy dla rodziny z Buska – Zdroju. Firma KPM Developers wyremontuje im dom!

Na początku listopada informowaliśmy o młodym małżeństwie z Buska – Zdroju, którzy apelowali o pomoc przy wyremontowaniu domu. Państwo Woźniak, ich dwóch niepełnosprawnych synów i córka otrzymają pomoc. Sebastian Matuszczyk wraz z firmą KPM Developers, Agnieszka Wójcik wraz z przyjaciółmi zobowiązali się, że…wyremontują im cały dom! Pomogą zaprzyjaźnione ekipy remontowo – budowlane. Brakuje jeszcze tylko pieniędzy na dach. Można pomóc.
Czytaj całość na Echodnia.eu

Asystentka seksualna dla osób niepełnosprawnych. Czym się zajmuje?

Asystentka seksualna dla osób niepełnosprawnych to oficjalny zawód między innymi w Czechach. Do jego wykonywania wymagane są certyfikaty i odpowiednie kwalifikacje. Na czym polega praca asystentki seksualnej dla osób niepełnosprawnych?
Asystentki seksualne dla osób niepełnosprawnych praktykują od lat w Niemczech, Szwajcarii czy Belgii. W Czechach zawód ten jest dofinansowywany przez państwo od pięciu lat. W Polsce póki co temat seksualności osób niepełnosprawnych cały czas zamiatany jest pod dywan.
Czym zajmuje się asystentka seksualna dla osób niepełnosprawnych?
Czytaj całość na WP.pl

Dzieciaki bez nóg grają w piłkę. Lewandowski idolem? „Nie, wolę być jak Kuba Kożuch!”

Dzieciaki bez ręki grają na bramce, a te bez nogi grają o kulach „w polu” i strzelają gole. Sport, zabawa, integracja, radość i uśmiech – to najważniejsze cechy, z jakimi uczestnicy kojarzą projekt Junior Amp Futbol. Właśnie zbliżają się następne zgrupowania, więc młodzi ampfutboliści już nie mogą doczekać się powrotu na boisko. I wciąż czekają na nowych kolegów!
Czytaj całość na Onet.pl