Przeglądarka 49/22.06.2020

Ta miłość wszystko pokona! Dla Magdy chce stanąć na nogi

Tragiczny wypadek na motocyklu w 2015 roku odebrał Krzysztofowi Broszkiewiczowi (25l.) z Rzezawy (Małopolska) sprawność fizyczną, ale nie miłość. Ukochana mężczyzny, Magda Szydłowska (23l.), dzielnie przeszła z nim przez najtrudniejsze chwile po tragedii, wspierała go i podnosiła na duchu. – Choć jestem przykuty do wózka, wierzę w to, że jeszcze kiedyś z niego wstanę. Będę chodził dla Magdy! – obiecuje 25-latek.
Tak miłość wszystko pokona. Dla Magdy chce stanąć na nogi!
Czytaj całość na fakt.pl

Okrzyknięto go pedofilem. Niepełnosprawny mężczyzna mówi, jak było naprawdę

Pamiętacie słynną akcję „łowcy pedofilów” przed Rudą, dwa lata temu? Okazuje się, że zatrzymany wtedy mężczyzna był niewinny zarzucanych mu czynów. Prokuratura w Wodzisławiu Śląskim umorzyła wobec niego postępowanie. Dziś niepełnosprawny mężczyzna opowiada nam, co działo się przed powaleniem go na ziemię przez mundurowych.
Rzecz działa się 31 lipca 2018 roku. Wtedy z naszą redakcją skontaktował się Krzysztof Dymkowski – słynny „łowca pedofilów”. Opowiedział jak rozmawiało z nim pewne małżeństwo z Rybnika. Para założyła sobie konto i weszła na jeden z portali. Chciała przekonać się, czy pedofilia w sieci jest problemem. Twierdzili, że po kilku minutach odezwał się do nich mężczyzna z Radlina. 32-latek zaproponował na czacie „lizanie intymnych części ciała”.
Małżeństwo z Rybnika dało o tym znać „łowcy pedofilów”, a ten skontaktował się z rybnicką policją. Do zatrzymania mężczyzny doszło w kolejce przed kąpieliskiem Ruda.
Czytaj całość na rybnik.com.pl

The Last of Us 2 mogą ukończyć osoby niewidome

The Last of Us 2 zaoferuje około 60 funkcji dla graczy z niepełnosprawnościami. Okazuje się, że opcje są na tyle rozbudowane, że pozwolą ukończyć produkcję osobom niewidomym.
„Można przejść całą grę, opierając się tylko na dźwięku. Jeden z naszych dźwiękowców, Justin Mullens, wiele czasu spędził na przygotowaniu kompletnego zestawu narzędzi, które pomogą niewidomym lub słabowidzącym graczom” – napisał na Twitterze główny projektant audio w studiu Naughty Dog, Robert Krekel.
„Mały przykład: byłem w stanie pokonywać przeciwników z zamkniętymi oczami, wykonując ciche zabójstwa, unikając ataków wrogów i walcząc wręcz” – wyjaśnia. W grze wdrożono złożony system zamiany tekstu na mowę, dzięki czemu osoby niewidome mogą zapoznać się z opisami. Rozwiązanie działa z różnymi wersjami językowymi – także z polską.
Czytaj całość na eurogamer.pl

NIEPEŁNOSPRAWNY CHŁOPAK PONIŻANY PRZEZ PRACOWNIKÓW MCDONALD’S W WARSZAWIE?

Pan Karol postanowił opisać sytuację w jednej z warszawskich restauracji McDonald’s. Jak relacjonuje mężczyzna pracownicy poniżali chłopaka z zespołem Downa.
„UWAGA!!!
Drogi Ronaldzie McDonaldzie.
Dzisiaj t.j. 15.06.2020 o godzinie 21:20 byłem Klientem Waszej restauracji przy ulicy Górczewskiej 249 w Warszawie.
Tak się stało, że przy kasie trafiłem na sytuacę, która TOTALNIE mnie zmroziła.
Człowiek z zespołem Downa, którego zatrudniacie, prawdopodobnie zrobił coś, czego nie powinien, coś inaczej niż Wasze standardy i procedury określają.
To w jaki sposób został potraktowany przez dwóch pracowników i jakim językiem do niego mówiono i z jak ogromną pogardą był upominany wywołało u mnie bardzo silne wzburzenie. Nie muszę dodawać, że jeden z pracowników używał słów, które powszechnie uznawane są za wulgarne. Czekając na swoje zamówienie poprosiłem o rozmowę z Panią kierownik restauracji. W tym czasie mogłem również wsłuchać się w słowa o w/w cechach które frywolnie wypowiadane były w mojej obecności, bez jakiejkolwiek kontroli i głębszej analizy sytuacji. (Jak widać sprawa powszechnie akceptowana). Panie kierownik zjawiła się po paru minutach a ja dogłębnie naświetliłem problem i oczywiście przeproszono mnie, ALE TO NIE MNIE TRZEBA przepraszać. Opisuję sprawę tutaj ponieważ Pani kierownik była pochodzenia (w mojej opini) Ukraińskiego i do końca nie miałem pewności czy mnie rozumie.
Czytaj całość na warszawawpigulce.pl

Bydgoszcz: „Jak pokochałem niewidomych” – środowisko pamięta o swoim duszpasterzu

„Jak pokochałem niewidomych” – to tytuł książki poświęconej księdzu kan. Benonowi Kaczmarkowi. Kapłan związany z duszpasterstwem niewidomych i bydgoską kaplicą sióstr klarysek w tym roku obchodziłby 60. rocznicę święceń kapłańskich.
Duszpasterz zmarł 23 listopada 2011 roku. „Czy można się zbawić bez Krzyża, bez zapierania się siebie, bez umierania dla siebie? Dla człowieka wierzącego odpowiedź jest jedna – na pewno nie.
Czytaj całość na ekai.pl