Przeglądarka 2/05.02.2020

Piosenkarka udawała niepełnosprawną. Wyłudziła pieniądze?

October Hamlyn-Wright – 36-letnia brytyjska piosenkarka i autorka tekstów przez kilka lat pobierała zasiłek dla niepełnosprawnych. We wnioskach pisała, że z powodu różnych dolegliwości, m.in. choroby stawów, jest tak słaba, że potrzebuje asystenta do pomocy w codziennej toalecie i ubieraniu. W międzyczasie jeździła po świecie, dawała koncerty i pływała na desce surfingowej.
Czytaj całość na www.fakt.pl

Opole: miejsce parkingowe dla niepełnosprawnych ze słupem na środku

Nie trzeba długo myśleć, by stwierdzić, że coś tu jest nie tak. Wątpliwą „atrakcję” zafundował niepełnosprawnym kierowcom Miejski Zarząd Dróg w Opolu. Chodzi o miejsce parkingowe ze słupem niemal na środku, które powstało na tamtejszym osiedlu Armii Krajowej. Prezydent miasta Arkadiusz Wiśniewski zakończonym remontem pochwalił się już w internecie, drogowcy jednak biją się w pierś.
Czytaj całość na radio.opole.pl

Wielka Brytania: Bezduszność urzędników: Kobiecie na wózku odebrano zasiłek dla niepełnosprawnych, bo o własnych siłach potrafi przenieść się z wózka na kanapę

U 45-letniej Michelle Wyatt 23 lata temu zdiagnozowano zespół chronicznego zmęczenia, przez który dosłownie przestała chodzić. Teraz jednak bezduszni urzędnicy postanowili pozbawić ją zasiłku dla osób niepełnosprawnych – Personal Independence Payment – ponieważ w trakcie oceny stanu zdrowia pokazała, że potrafi o własnych siłach przenieść się z wózka na kanapę.
Michelle Wyat, cierpiąca na zespół chronicznego zmęczenia ponad połowę swojego życia (choroba ta charakteryzuje się długotrwałym zmęczeniem, które znacznie ogranicza zdolność chorego do wykonywania codziennych czynności), pobiera zasiłek Personal Independence Payment od 1998 r. Dotychczas nikt nie kwestionował jej niepełnosprawności, aż wreszcie, przy ostatniej ocenie stanu zdrowia, urzędnik stwierdził, że skoro kobieta jest w stanie zrobić cztery kroki i samodzielnie przenieść się z wózka na kanapę, to zapewne jest też w stanie przejść bez niczyjej pomocy przynajmniej 200 metrów.
Czytaj całość na www.polishexpress.co.uk

Rodzinny Bieg Charytatywny po raz czwarty dla Zameczku

Podobnie jak w ubiegłym roku, uczestnicy będą mieli możliwość wyboru dwóch dystansów biegu – 5km lub 10 km, chodziarze pomaszerują na dystansie 5km, a dla dzieci szkolnych przygotowano trasę o długości 2,7 km.
Całkowity dochód z imprezy zostanie przeznaczony na rzecz Ośrodka dla Dzieci Niewidomych i Niedowidzących „Zameczek” w Rudołtowicach. Ośrodek ten został utworzony w 1992 roku przez Polski Związek Niewidomych. Udziela świadczenia zdrowotne, rehabilitacyjne i opiekuńcze dzieciom niewidomym i niedowidzącym ze sprzężoną niepełnosprawnością oraz niepełnosprawnością intelektualną.
Czytaj całość na pless.pl

Project Tokyo pomoże niewidomym. Dzięki rozszerzonej rzeczywistości

Badacze Microsoftu opracowali narzędzie AR (Augmented Reality – rzeczywistość rozszerzona), które będzie wsparciem dla osób niedowidzących i niewidomych. Program pod nazwą Project Tokyo będzie działał w oparciu o urządzenie HoloLens.
Naukowcy z Microsoftu opracowali nowy prototyp rozszerzonej rzeczywistości o nazwie Project Tokyo, który pomoże osobom z wadami wzroku „poruszać się” po rozmowach grupowych.
Czytaj całość na focus.pl