Warszawa: ZDM usuwa bariery architektoniczne na Ursynowie

Przestrzeń miejska powinna być komfortowa i dostępna dla wszystkich. Obniżanie krawężników czy montaż płyt ostrzegawczych lub pasów prowadzących to zazwyczaj niezbyt wielkie inwestycje, ale istotne zwłaszcza dla lokalnej społeczności. To właśnie one niwelują bariery architektoniczne i sprawiają, że wzrastają komfort oraz bezpieczeństwo osób starszych czy niepełnosprawnych, ale także matek z wózkami, rowerzystów i pieszych.
Lepsze dojścia do stacji metra
Pierwsze prace rozpoczęły się już w połowie września, kiedy to wyremontowane zostały schody przy wyjściu ze stacji metra Stokłosy. Następnie wymienione zostaną fragmenty chodnika na ok. 300 m kw. przy północno-zachodnim i północno-wschodnim wejściu do stacji metra Ursynów. Zamontowane zostaną tam płyty ostrzegawcze – przy schodach oraz przy zjeździe na długości ok. 25 m.
Infrastruktura na bardziej przyjazną zmieni się także przy południowo-wschodnim wejściu do stacji metra Imielin. Tam wyremontowany zostanie chodnik na powierzchni ok. 400 m kw. Aby poprawić bezpieczeństwo i komfort osób niewidomych i niedowidzących, zamontowane zostaną płyty ostrzegawcze i pasy prowadzące.
Potem prace będą prowadzone w kilku miejscach przy al. Komisji Edukacji Narodowej. Na wysokości numerów 26, 83 i 103 obniżone zostaną krawężniki przy miejscach postojowych przeznaczonych dla osób niepełnosprawnych i dokonana zostanie regulacja wysokościowa chodnika. W sąsiedztwie budynku z al. KEN 94 w adresie zainstalowane zostaną płyty ostrzegawcze przy przejściach dla pieszych, podobnie jak w rejonie al. KEN i ulic Polinezyjskiej 1 oraz Hawajskiej 6. W tych dwóch ostatnich lokalizacjach dokonana zostanie także regulacja krawężnika. Z kolei przy al. KEN 84 wymieniony zostanie chodnik na powierzchni ok. 20 m kw. i płyty ostrzegawcze.


 

Źródło: zdm.waw.pl